Odpowie za posiadanie narkotyków oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy

1354

Posiadał w swoim mieszkaniu narkotyki oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. 19-letni mieszkaniec Nowego Siodła odpowie teraz przed sądem. Zatrzymali go policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej.

Mundurowi zatrzymali 19-latka w miejscu zamieszkania 8 sierpnia w wyniku doskonałej pracy operacyjnej, realizując informację własną. – W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany o wadze ponad 7 gram, co stanowi 74 porcje handlowe o łącznej cenie czarnorynkowej 300 zł. Mężczyzna podczas przesłuchania oświadczył, że narkotyki kupił w Republice Czeskiej, a następnie przywiózł je do Polski, co według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii także jest zabronione. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania sprawcy ujawnili dodatkowo 414 sztuk nasion konopi o łącznej wadze blisko 3 gram oraz narzędzia do uprawy roślin w postaci lamp i doniczek – p.o. sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu.

Ponadto w wyniku przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli także 0,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 700 zł. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wwiezienie narkotyków na terytorium Polski, posiadanie substancji odurzających oraz nielegalnego tytoniu. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że w tym samym dniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu w jednym z mieszkań przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu zabezpieczyli u 53-letniego wałbrzyszanina 1,30 kg tytoniu krojonego bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 900 złotych. Z tego tytułu straty Skarbu Państwa wyniosły około 1000 zł.