Nowy sezon rowerowy tuż, tuż

652

A jego wałbrzyskie rozpoczęcie będzie miało miejsce 12 kwietnia. Podobnie jak w roku ubiegłym Stowarzyszenie Rowerowy Wałbrzych wraz z PTTK Odział Ziemi Wałbrzyskiej zaprasza wszystkich jeżdżących na jednośladach do wspólnej inauguracji sezonu.

My, rowerzyści uważamy to za symbolikę. Jeździć można cały rok, ale to właśnie na wiosnę pojawia się moment wyciągania rowerów z piwnicy i ich odkurzania. Chcielibyśmy, żeby właśnie te odkurzone pojawiły się na wspólnej imprezie – mówi Mateusz Kaszubski, prezes Stowarzyszenia Rowerowy Wałbrzych. – W tamtym roku wydarzenie miało charakter spontaniczny, w ciągu kilkunastu dni od umieszczenia informacji o rozpoczęciu sezonu rowerowego wiadomość zataczała kręgi wałbrzyszan. Efektem kuli śnieżnej do wydarzenia dołączył ZDKiUM oraz Urząd Miejski. Pomogła Straż Miejska i policja. Mimo deszczowej pogody w wydarzeniu wzięło udział około 60 osób, a to dobra prognoza na przyszłość. Zachęceni sukcesem 2014 roku postanowiliśmy kontynuować pomysł. W tym roku organizatorzy postanowili zacząć przygotowania do wspólnego świętowania nieco wcześniej, aby było ono lepiej dopracowane, tak by oferować rowerzystom jeszcze więcej. – Mamy pierwszych partnerów, którzy przygotują drobne upominki dla uczestników spotkania. Współpracą zainteresowały się także media. Wierzymy, że dołączą do nas kolejne środowiska – dodaje Mateusz Kaszubski.

Nie rajd, nie wyścig, a wspólne spotkanie rowerzystów to cel rozpoczęcia sezonu rowerowego w Wałbrzychu. Niezależnie od wieku i kondycji ma być formą zabawy i integracji. By impreza była bezpieczna, jej organizatorzy dokładają wszelkich starań. Tegoroczny plan przewiduje rozpoczęcie trasy na Piaskowej Górze, a zakończenie na terenie Starej Kopalni, która również pomoże w przygotowaniach. 9- kilometrom spokojnym tempem podołają wszyscy bez względu na kondycję.

Foto: Stowarzyszenie Rowerowy Wałbrzych