Nietrzeźwy uszkodził drzwi oraz domofon

123

W wyniku działań operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 24-latka podejrzanego o zniszczenie domofonu oraz drzwi wejściowych do klatki schodowej w jednym z budynków przy ul. Psie Pole w Wałbrzychu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wałbrzyscy mundurowi realizując informację własną zatrzymali 24-letniego wałbrzyszanina w środę wieczorem na ul. Psie Pole w Wałbrzychu. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, że 30 września tego roku uderzał pięściami i nogami w drzwi oraz w zamontowany domofon w bloku mieszkalnym w dzielnicy Nowe Miasto, uszkadzając mienie należące do wspólnoty mieszkaniowej. Straty właściciel posesji wycenił na kwotę około 1000 złotych.
Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna podczas przeprowadzania przez policjantów czynności procesowych oświadczył, że w momencie zdarzenia był nietrzeźwy, a wyładował się na drzwiach i domofonie, gdyż nie mógł dostać się do budynku.
Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.