Niesprawnym ciągnikiem przewoził kostkę brukową

503

Jechał niesprawnym ciągnikiem samochodowym z naczepą ulicami Wałbrzycha, załadowany kostką brukową bez właściwego zabezpieczenia. Mężczyznę zatrzymał do kontroli drogowej wspólny patrol Inspekcji Transportu Drogowego i policji. Za popełnione wykroczenia sprawca otrzymał dwa mandaty karne.
W środę w toku pełnienia służby funkcjonariusze zauważyli jadący ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu ciągnik samochodowy wraz z naczepą. Niezwłocznie podjęli decyzję o kontroli drogowej, gdyż na pierwszy rzut oka widać było, iż zestaw może być niesprawny. Dodatkowo na naczepie przewożony był niezabezpieczony ładunek w postaci kostki brukowej.
Podczas prowadzenia czynności mundurowi sprawdzili stan techniczny zestawu i ustalili, że w ciągniku samochodowym pęknięta jest szyba czołowa, występują usterki w oświetleniu oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. W naczepie natomiast występuje nadmierne zużycie ogumienia, widoczna jest korozja ramy nośnej, występują wycieki z układu hydraulicznego, niesprawny jest układ pneumatyczny oraz uszkodzone są lampy zespolone.
Kierowca za popełnione wykroczenia otrzymał 2 mandaty karne. Pierwszy w kwocie 500 złotych w związku z kierowaniem pojazdem, którego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu. Drugi w kwocie 200 złotych za przewożenie ładunku bez właściwego zabezpieczenia. Funkcjonariusze zatrzymali także dowody rejestracyjne pojazdu oraz naczepy. Kierującemu zakazano dalszej jazdy.