Na rzecz mieszkańców Boguszowa-Gorc

703

Nauka gry na bębnach, warsztaty językowe i plastyczno-artystyczne, nauka tańca, rękodzieło, masa konkursów, loteria fantowa i wspólna biesiada grillowa. Tak bawili się i duzi, i mali podczas imprezy plenerowej „O kurka! Ale kulturka”w Boguszowie-Gorcach.

Moc atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców to zasługa Joanny Kwiatkowskiej, prezes fundacji „Ulica Swoje Wie”. – Celem fundacji jest szeroko rozumiana pomoc dzieciom i młodzieży z Boguszowa-Gorc i okolic. Sama jestem jego mieszkanką, znam tutejsze toczenie i wiem, że ludzie borykają się z masą problemów. Aby wyjść im naprzeciw zorganizowałam imprezę plenerową dla dzieci i młodzieży. Przez Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold przewinęło się z tej okazji sporo osób. Dzień Dziecka był okazją do wyjścia z domu, zabawy, poznania swoich sąsiadów i zacieśnienia więzi między sobą – mówiła 7 czerwca Joanna Kwiatkowska. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Wspólnymi siłami stworzyliśmy coś wspaniałego.

Gościem specjalnym był romski zespół muzyczny Sovnakuni Ciercheń, który zachęcał wszystkich uczestników imprezy do nauki tańca. – Jesteśmy zespołem dziecięcym, stąd nasza obecność. Pani Joannie zależało na naszych występach. A że bardzo chętnie dzielimy się naszą kulturą i obyczajami to było nam miło wystąpić dla publiczności Boguszowa-Gorc – wyjaśniała Sylwia Maroń, pełnomocnik prezydenta miasta Wałbrzycha ds. romskich.

W imprezę plenerową zaangażowała się także firma Kamayu Art, proponując najmłodszym warsztaty i animacje. – Bardzo nam się podoba to, co robi fundacja. Z zaproszenia skorzystaliśmy z ogromną chęcią i jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tutaj być. Stworzyliśmy stanowiska kreatywne, maluchy od 2 do 5 lat mogły malować rękoma, robiliśmy wspólnie z dziećmi biżuterię z koralików, makaronu, sznurków oraz pomogliśmy w organizacji konkursu plastycznego „Miasto widziane oczami dziecka” – dodała Katarzyna Serweta z Kamayu Art. Pomogła również gmina Boguszów-Gorce, patronat honorowy objął Jacek Cichura, starosta wałbrzyski. Do organizacji imprezy przyczyniła się także Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, poseł na sejm RP oraz Krzysztof Krajewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego. – Nie ma nic piękniejszego nad uśmiech dziecka. W imię dobra warto i trzeba pomagać – mówił Krzysztof Krajewski.