Na cześć Księżnej Daisy

685

Po raz czwarty w Wałbrzychu będzie obchodzona rocznica urodzin księżnej Daisy. Z inicjatywy Fundacji Księżnej Daisy von Pless mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wycieczce terenowej po wałbrzyskiej Starówce zwieńczonej urodzinowym piknikiem w Zamku Książ.

28 czerwca, czyli dokładnie w dniu urodzin księżnej Daisy, Wałbrzych po raz czwarty będzie świętował to niezwykłe wydarzenie. Już w 2012 roku urodziny Stokrotki wpisały się w harmonogram imprez miejskich. – Dotychczas w role księżnej podczas urodzin wcieliły się: Karolina Hull, Davina Reeves i Marta Kaczorowska. W tym roku Daisy będzie młoda i czarująca. Do atrakcji tego dnia należeć będzie wycieczka po wałbrzyskiej Starówce śladami Hochbergów oraz piknik w Zamku Książ – zaprasza do wspólnego świętowania Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless. Bilet wstępu stanowić będzie zakup broszury „Instytucje dla dobra kopalń książańskich Jego Wysokości Księcia von Pless w Wałbrzychu na Śląsku”, mającej swoją premierę w kwietniu. Jej koszt to 35 złotych. – To swoisty przewodnik po wałbrzyskiej Starówce, ale także pamiątka po tym wydarzeniu. Uzbrojeni w nasze ostatnie wydawnictwo możemy dowiedzieć się bardzo wiele na temat historii miasta – dodaje Mateusz Mykytyszyn.

Księżna Daisy von Pless jest najsłynniejszą postacią historyczną w Wałbrzychu, dlatego też warto przypominać o jej misji i o tym, co robiła dla mieszkańców regionu. 28 czerwca od godziny 13.00 historie z jej życia przybliżą przewodnicy Magdalena Woch wraz z Mateuszem Mykytyszynem.

Foto: Fundacja Księżnej Daisy von Pless