Mikołaj odwiedził Wałbrzych

405

Animacje aktorów, mikołajowe prezenty, pamiątkowe zdjęcia ze św. Mikołajem i wspólne włączenie iluminacji świetlnej na wałbrzyskim Rynku – w takiej aurze po raz drugi przebiegło przedsięwzięcie prezydenta Romana Szełemeja z Teatrem Lalki i Aktora.

Tradycja św. Mikołaja dla mieszkańców wpisuje się już w cykliczną imprezę Wałbrzycha. – W zeszłym roku zostaliśmy poproszeni, żeby sprowadzić św. Mikołaja do miasta. Oprócz gadżetów od gminy rozdajemy ok. 100 biletów na nasze spektakle, książki, mnóstwo słodyczy od Śnieżki, która jest naszym partnerem. Przy promocji wydarzenia pomogła nam również firma Bogler – mówił Zbigniew Prażmowski, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki i Aktora. – W zeszłym roku po raz pierwszy Wałbrzych miał iluminację świetlną, wykorzystaliśmy ten czas na zabawę mikołajową połączoną z jej włączaniem. To świetna inicjatywa, nawet zła pogoda nie przeszkodziła w jej realizacji – kontynuował dyrektor.

Poza dobrą mikołajową zabawą ogromną atrakcją było włączenie iluminacji świetlnej. W jednej chwili wałbrzyski Rynek zamienił się w miejsce pełne magii świąt. – Doskonale się składa, że jesteśmy w jednym momencie, w tym samym miejscu. Zaraz rozdamy prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Wspólnie też włączymy iluminację świetlną, żeby było pięknie i świątecznie. Z okresem Bożego Narodzenia kojarzy nam się choinka i zaraz właśnie będzie świecić na wałbrzyskim Rynku – Roman Szełemej powitał grono przybyłych na spotkanie mieszkańców.

Wałbrzyszanom bardzo podoba się inicjatywa miasta i chętnie biorą w niej udział. – O akcji dowiedziałam się ze szkoły, do której uczęszczają moje dzieci. Byliśmy w tamtym roku i w tym nie mogliśmy tego przegapić mimo niesprzyjającej pogody. Przyciąga nas tutaj magia świąt, ciepły klimat. – mówiła Marzena Radoła, mieszkanka Wałbrzycha.

Karolina Tomza

[pp_gallery gallery_id=”41060″ width=”200″ height=”200″]