Międzynarodowa rywalizacja w Czarnym Borze

122

W dniach 2-3 grudnia klub sportowy HEROS Czarny Bór był gospodarzem 12. Międzynarodowego Turnieju Czarny Bór Open w zapasach kobiet. W ramach imprezy odbywał się również Puchar Polski seniorek i kadetek. Sukces w turnieju odniosła zawodniczka ULZKS HEROS Czarny Bór Aleksandra Lewczyńska, która w kategorii M42 zdobyła brązowy medal. Do Czarnego Boru przyjechały czołowe zawodniczki z takich krajów jak Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Austria, Szwecja, Białoruś, Łotwa, Chorwacja i Azerbejdżan.

W sobotę o godzinie 9:00 na hali sportowej w Czarnym Borze odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju w którym udział wzięli: poseł na Sejm Agnieszka KołaczLeszczyńska, senator Wiesław Kilian, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Janor, wójt Gminy Czarny Bór Adam Górecki, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze Anna Dziewit, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz oraz prezes UKN Melafir Czarny Bór Urszula Filip.

Zaraz po otwarciu imprezy rozpoczęły się walki eliminacyjne wśród młodziczek, seniorek, kadetek. Niedzielne zmagania rozpoczęto się od dokończenia walk eliminacyjnych,  a następnie odbyły się walki finałowe i rozdanie medali. Walki toczyły się na trzech matach i można było śledzić je na żywo podczas transmisji video w Internecie.

źródło: UG Czarny Bór