Miał jechać z dziećmi na wycieczkę. Był „po alkoholu”

163

Środowa kontrola przeprowadzona przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zakończyła się dla kierującego autobusem zatrzymaniem prawa jazdy. 45-letni świdniczanin miał dzisiaj jechać z uczniami jednej z wałbrzyskich szkół na wycieczkę do Wrocławia. Nie pojechał. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.
Wałbrzyscy policjanci przyjechali na miejsce kontroli, kiedy kierujący autobusem podjeżdżał pod szkołę. Poza sprawdzeniem podstawowych elementów stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze poddali 45-latka także badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, iż mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący miał 0,28 promila alkoholu we krwi.
Policjanci odebrali świdniczaninowi prawo jazdy za pokwitowaniem, a na miejsce zdarzenia przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który pojechał z uczniami na wycieczkę. Za kierowanie autobusem w stanie po użyciu alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. 45-latkowi grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.