Łączą pasję z pomaganiem

944

Stowarzyszenie Motocyklowe Struś Bikers z Wałbrzycha przy współpracy z Klubami Motocyklowymi Gremium Mc Poland i Wild Wolves Mc Poland po raz kolejny pokaże swoje złote serce. Tym razem podczas akcji zbiórki krwi.

11 kwietnia od godziny 9.00 do 15.00 w Starej Kopalni odbędzie się zbiórka cennego daru, na który stać każdego. – MotoKrew jest imprezą cykliczną, organizowaną na terenie całej Polski, w Wałbrzychu po raz pierwszy. Wśród atrakcji znajdzie się parada motocyklowa, pojazdy off-roadowe, pokazy ratownictwa drogowego, pokazy taneczne, występy laureatów „Wałbrzych ma talent”, zaśpiewają zespoły muzyczne Afterglow i Angry Again. Nie zabraknie konkursów i animacji dla dzieci – mówi Maciej Suchorzewski ze Stowarzyszenia Motocyklowego Struś Bikers. – Liczymy na spore wsparcie mieszkańców.

Stowarzyszenie Motocyklowe Struś Bikers zrzesza grono motocyklistów z terenu powiatu wałbrzyskiego. Ma na celu wspólną jazdę motocyklami oraz propagowanie bezpieczeństwa na drodze, a przy okazji pomoc. – W zeszłym roku robiliśmy akcję wraz z TVN-em „Podaruj marzenia” dla Tomka, podopiecznego hospicjum, podczas której przejechaliśmy Wałbrzych na motocyklach wraz z chorym chłopcem. Spełniliśmy jego marzenie. Podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mimo złej aury pogodowej, było ponad 40 motocykli, które włączyły się w zbiórkę publiczną – dodaje Maciej Suchorzewski. Stowarzyszenie powstało trzy lata temu. Od 3 inicjatorów rozrosło się do prawie 40 maszyn jeżdżących, choć sympatyków jest więcej. Pomagają, bo po prostu lubią. – Geneza chęci pomocy bierze się z ubiegłych działalności kilku członków stowarzyszenia. Postrzegani jesteśmy bardzo dobrze i nie chcielibyśmy tego zmieniać. Wiemy, że motocykle są wszędzie i nie zawsze dostosowują się do przepisów ruchu drogowego, ale w naszym stowarzyszeniu tego również pilnujemy – tłumaczy Maciej Suchorzewski.

Foto: Stowarzyszenie Motocyklowe Struś Bikers