Komedia na Dzień Kobiet

441

W kabaretowym wykonaniu stand-up wałbrzyskiej aktorki Mirosławy Żak – „Wielcy Inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka”, czy może komedia liryczna „Przyszedł mężczyzna do kobiety” – Spektakle z okazji Dnia Kobiet odbędą się w dniach od 5 do 8 marca w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Wielcy Inni

Z cyklu „Stój, bo strzelam!” na wałbrzyskiej scenie teatralnej 5 i 6 marca o godz. 19.00 odbędzie się stand-up „Wielcy Inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka” Jacka Kozłowskiego w wykonaniu Mirosławy Żak. Spektakl jednego aktora w konwencji kabaretowej to historia, w której Jezus, Gombrowicz, Osiecka – trzy pomniki, trzy legendy, trzy figury zabierają głos. Wielcy Inni – śmieszni, programowo niepoważni, mogą wreszcie przemówić najbardziej „własnym” głosem. Witold Gombrowicz – nieśmiały szowinista zabłyśnie w kiepskim stylu. Jezus Chrystus – przemiły neurotyk opowie o konsekwencjach edypalnego konfliktu z Bogiem Ojcem. Agnieszka Osiecka – upomni się o tożsamość poetki-alkoholiczki, w kraju, gdzie pić wypada wyłącznie poetom.

Z okazji święta „Bilety dla Kobiet” w cenie 13 zł.

Liryczna komedia Siemiona Złotnikowa

Przedstawienie „Przyszedł mężczyzna do kobiety” zrealizowane zostało przez Irenę Wójcik i Piotra Tokarza w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Bohaterami komedii lirycznej Siemiona Złotnikowa są: nieśmiały aptekarz po przejściach i pełna dystansu – kobieta z przeszłością. Mocno doświadczeni przez życie, dojrzali ludzie, rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia. Ich znajomość zaczyna się fatalnie. Rozczarowanie od początku. Ale może warto spróbować? Sztuka odbędzie się 7 marca o godz. 19.00 i 8 marca o godz. 18.00.