Kobiecanki kawowo

1095

Stało się już rytuałem, że w każdy ostatni czwartek miesiąca Kobiecanki, którym przewodzi Marzena Michalec spotykają się, by nacieszyć się swoim towarzystwem. Tym razem Victoria Cafe odbyło się wśród wytrawnych smakoszy kawy w Cukierni Sowa.

Wedle szacunków każdego dnia ludzie na całym świecie wypijają ponad trzy miliardy filiżanek kawy. I to właśnie ona była tematem przewodnim podczas spotkania Kobiecanek. – Pachnie i smakuje. Zapewne nie wyobrażacie sobie bez niej poranka. Jej ziarna są cenione w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Wiemy o niej wiele, ale wciąż mało i chcemy pogłębiać tę wiedzę, stąd nasze dzisiejsze spotkanie z baristą w Cukierni Sowa – powitała Marzena Michalec.

Warsztaty kawowe dla pań poprowadził fachowiec. – Popyt na kawę w naszym kraju wzrasta, kiedyś byliśmy na szarym końcu Europy, choć nadal jesteśmy daleko za Skandynawią – mówił Jacek Wiśniewski, barista z Cukierni Sowa. – Szczypta kofeiny w czystej postaci może zabić, ale w kawie potrafi nas pobudzić. Nie jest szkodliwa dla zdrowia, a odpowiednio dozowana daje nam dużo dobrego. Zwalcza oznaki starzenia się skóry, wspomaga odchudzanie, poprawia pamięć i koncentrację, a nawet chroni przed nowotworami. Pijmy ją więc na zdrowie!

Kobiecankowy wieczór umiliła swoim głosem wałbrzyska wokalistka Justyna Piela w roli Jeniffer Lopez. Ponadto panie w gorących rytmach tanecznych rozruszały swoje biodra. W programie znalazł się także pokaz karnawałowych kreacji, w których zaprezentowały się oczywiście Kobiecanki. Kolejne spotkanie w ostatni czwartek lutego.

[pp_gallery gallery_id=”45591″ width=”200″ height=”200″]