Inspirujący anioł

1706

Ponad tysiąc anielskich prac wpłynęło do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioły – muśnięcie skrzydeł”. Za niezwykłą kreatywność wyróżnionych zostało blisko 40-stu artystów. Wręczenie nagród odbyło się 22 grudnia podczas koncertu kolęd na rynku w Wałbrzychu.

To już XII edycja konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Wydarzenie miało charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich, którzy chcą wykonać pracę plastyczną związaną z przewodnim tematem konkursu –„Anioły – muśnięcie skrzydeł”. Uczestnicy mogli zgłaszać prace stworzone dowolną techniką plastyczną o formacie nie większym niż 50 x70 cm. Konkurs rozpatrywany był w dwóch kategoriach – prace na płaszczyznach i rzeźby oraz w pięciu grupach wiekowych – od 5 do 8 lat, od 9 do 13 lat, od 14 do 18 lat, dorośli – powyżej 18 roku życia oraz szkoły i placówki specjalne. W sumie 1262 anioły wpłynęły na konkurs plastyczny organizowany przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Blisko 40-stu artystów wyróżniło jury w składzie – Kamila Nadolska – instruktor WOK, Krzysztof Jędrzejec – malarz, rysownik, grafik, architekt wnętrz, plastyk miejski oraz Jan Walkowiak – ceramik, mistrz malowania na szkle. Wręczenie nagród odbyło się 22 grudnia o godz. 15.30 podczas koncertu kolęd na wałbrzyskim rynku.

Laureaci konkursu plastycznego – „Anioły – muśnięcie skrzydeł”:

Prace wykonane na płaszczyźnie

Kategoria wiekowa 5-8 lat

I miejsce: Irena Bojarczuk, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Krasnystaw, opiekun Joanna Kawęcka

II miejsce: Pola Grzybek, 6 lat, Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne, Wrocław, op. Agnieszka Skowerska – Zamorska

III miejsce: Lena Wojtyna, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Lubin, op. Anna Pechytiak

III miejsce: Ola Mróz, 8 lat, Świetlice Osiedlowe Kowale, Wrocław, op. Agnieszka Skowerska – Zamorska

wyróżnienie: Oliwia Marszałek, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice, op. Grzegorz Karpiński

Kategoria wiekowa 9-13 lat

I miejsce: Marika Piasecka, 9 lat, Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin, opiekun Małgorzata Wrzosińska

II miejsce: Julia Rawecka, 9 lat, Pracownia „Kolor” Centrum Zajęć Pozaszkolnych, Łódź, op. Renata Ćwiek

III miejsce: Kuba Jagieło, 9 lat, Pracownia Plastyczna „Kameleon” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, op. Danuta Sarna

wyróżnienie: Martyna Wojtowicz, 10 lat, Dom Kultury Wrzawy, Gorzyce, op. Małgorzata Jonaszek

wyróżnienie: Anna Banytiuk, 12 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, Zakopane, op. Viktoria Czernyakowa

Kategoria wiekowa 14-18 lat

I miejsce: Dawid Kubicki, 14 lat, Gimnazjum nr 1, Konstantynów Łódzki, opiekun Wiesław Przybyło-Cieślik

II miejsce: Natalia Kawczyńska, 15 lat, Studio Plastyczne „Indygo”, Łódź, op. Dorota Szczęśniak

III miejsce: Jan Pacyga, 14 lat, Oświatowe Centrum Kultury, Nowy Targ, op. Maria Mrożek

Kategoria wiekowa dorośli

wyróżnienie: Daniela Żmuda, Pracownia Malarska, Polkowice, opiekun Agata Baran

wyróżnienie: Marzena Zdun, Wałbrzych

wyróznienie: Leokadia Gerot, Wałbrzych

Kategoria szkoły i placówki specjalne

I miejsce: Angelika Wysocka, 20 lat, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6, Katowice, opiekun Sylwia Lich-Pogoda

II miejsce: Karol Delijewski, 17 lat, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy-Wałbrzych, op. Dorota Smoczyńska

III miejsce: Emilia Banachowicz, 36 lat, Klub Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Marzenia” Pracownia „Kolor” Centrum Zajęć Pozaszkolnych, Łódź, op. Bogumiła Mokwińska

wyróżnienie: Dominik Gworys, 18 lat, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6, Katowice, op. Sylwia Lich-Pogoda

wyróżnienie: Dawid Kręgiel, 16 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Ropczyce, op. Beata Ochmońska

Rzeźba

Kategoria wiekowa 5-8 lat

I miejsce: Marianna Pieczora, 6 lat, Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, opiekun Aneta Skuratko

II miejsce: Weronika Kubiak, 7 lat, Zespół Szkół w Grabiku, op. Renata Burda

III miejsce: Adrian Stós, 6 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, Zakopane, op. Anna Szewczyk

wyróżnienie: Anastazja Rogalska, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Sochaczew, op. Sylwia Borowiec

Kategoria wiekowa 9-13 lat

I miejsce: Monika Magiela, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Gdynia, opiekun Małgorzata Karpińska

II miejsce: Wiktor Wieciech, 9 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie Gorcach, op. Iza Makijewska

II miejsce: Klaudia Matuszna, 12 lat, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28, Wałbrzych, op. Natalia Szwaw-Zarzycka

III miejsce: Julia Janas, 12 lat, Zespół Szkół Muzycznych, Wałbrzych, op. Anna Golczak

Kategoria wiekowa 14-18 lat

I miejsce: Weronika Kiewisz, 14 lat, Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, Wrocław, opiekun Marta Alenowicz

II miejsce: Ula Borowska, 16 lat, Pałac Młodzieży-Pomorskie Centrum Edukacji, Szczecin

III miejsce: Paulina Pokrywka, 15 lat, Zespół Szkół nr 12, Gliwice, op. Katarzyna Jacek

Kategoria dorośli

I miejsce: Marek Lazurek, Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, Wrocław, opiekun Marta Alenowicz

II miejsce: Ryszard Klimas, Wałbrzych

III miejsce: Krzysztof Sadowski, Wałbrzych

Kategoria szkoły i placówki specjalne

I miejsce: Bartłomiej Nowak, 20 lat, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6, Katowice, opiekun Barbara Studziżba

II miejsce: Małgorzata Bałbatun, 40 lat, Dom Pomocy Społecznej, Dobromierz, op. Izabela Czechowska

III miejsce: Wanda Wojdon, 18 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Ropczyce, op. Bożena Kopala

[pp_gallery gallery_id=”42742″ width=”200″ height=”200″]