Górnicy na fali

347

Koszykarze wałbrzyskiego Górnika wygrali na wyjeździe z Obrą Kościan 88–78 i tym samym kontynuują zwycięską serię spotkań.

Zespół Obry zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a biało-niebiescy wraz z Nysą Kłodzko przewodzą stawce. W pierwszej kwarcie gospodarze zagrali bardzo dobrze w ofensywie i nadspodziewanie skutecznie, a goście nie potrafili sobie poradzić z powstrzymaniem ataków Obry i w efekcie po 10 minutach to Obra prowadziła czterema punktami. W drugiej kwarcie nadal bardzo dobrze grał zespół Obry, a podopieczni Arkadiusza Chlebdy nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry. W 17. minucie Kościan prowadził 41-34, ale dzięki skutecznym akcjom Józefowicza i Glapińskiego, przyjezdni doprowadzili do wyrównania po 44. Początek trzeciej kwarty to wreszcie dobra postawa Górników. Wałbrzyszanie zdobyli 9 punktów z rzędu i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze dzielnie walczyli, ale nadal skutecznością zaskakiwał Glapiński, który w tym meczu wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Po 30 minutach przewaga biało-niebieskich wynosiła 7 punktów (60-67).
Obra zerwała się do walki na początku ostatniej kwarty i zmniejszała dystans do jednego punktu (66-67). Wałbrzyszanie jednak szybko się przebudzili, a skuteczne rzuty Niedźwiedzkiego i Niesobskiego uspokoiły sytuację. Kiedy na cztery minuty przed końcem Górnik prowadził 13 punktami (81-68), stało się jasne, że kolejna wygrana wałbrzyszan stanie się faktem.

Obra Kościan – Górnik Wałbrzych 78:88