Ferie w Starej Kopalni pobudzają dziecięcą fantazję

650

Przez zabawę – nauka. To wie każde dziecko. Również podczas ferii zimowych Stara Kopalnia w Wałbrzychu nie zapomniała o najmłodszych i przygotowała ofertę pełną niespodzianek i urozmaiceń, a wśród nich warsztaty ceramiczne oraz zajęcia poświęcone tematyce górniczej.

Na brak atrakcji nie mogą narzekać mali wałbrzyszanie. To właśnie dla nich w Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu przygotowało bogatą ofertę warsztatów tematycznych. – Minął pierwszy tydzień ferii. W tym okresie dzieci i młodzież brały udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Uatrakcyjniliśmy zwiedzanie Starej Kopalni, dołączając do tras elementy bajkowe i baśniowe. Dzieci poszukiwały węgla, który następnie spalały i mogły obserwować pewne właściwości węgla. Dzięki temu poznały inne elementy pracy górników – informuje Bogumił Gwoździk, specjalista ds. marketingu Starej Kopalni.

Dotychczas w wycieczkach po Starej Kopalni wzięło udział kilkaset dzieci. Również pracownia ceramiczno-garncarska przeżywa obężenie. – Młodzi artyści tworzą swoje pierwsze ceramiczne dzieła, które za kilka dni odbiorą i z dumą zaprezentują pozostałym członkom rodziny. Warsztaty cieszą się dużą popularnością. Odbywają się codziennie od godz. 10.00 do 16.00 – zaprasza Bogumił Gwoździk.

Dzieci biorące udział w zajęciach na kole garncarskim są rozemocjonowane i pełne nadziei na twór idealny. – Nie chciałem się nudzić w domu przed telewizorem, dlatego tutaj jestem. Właśnie staram się zrobić mój pierwszy kubek – mówi dziewięcioletni Bartek, uczestnik ferii zimowych w Starej Kopalni.

Na bieżąco prowadzione są także spotkania z historią, czyli zajęcia dotyczące górnictwa wałbrzyskiego. – Górnicy opowiadają o swojej pracy pod ziemią, dzielą się własnymi przeżyciami. Dzieci zwiedzają ekspozycje muzealne, wystawę narzędzi i maszyn, przechodzą podziemnym tunelem – o specyfice zajęć opowiada Bogumił Gwoździk.

Ferie w Starej Kopalni trwać będą jeszcze przez najbliższy tydzień. Wszelkie informacje na ten temat uzyskać można pod numerem telefonu 74 667 09 04 bądź mailowo: marketing@starakopalnia.pl.

[pp_gallery gallery_id=”45047″ width=”200″ height=”200″]