Eskortowali rannego mężczyznę

110

Podjęli szybką i trafną decyzję. Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udzielili niezwłocznej pomocy 39-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który w niedzielny poranek uległ poważnemu wypadkowi podczas prac remontowo-budowlanych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, lekarzom udało się przyszyć trzy odcięte palce prawej dłoni mężczyzny.
Był niedzielny poranek. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ramach działań pilnowali bezpieczeństwa w rejonie wałbrzyskich dzielnic Stary Zdrój i Nowe Miasto. Około godziny 9:45 podczas patrolu ul. 11 Listopada funkcjonariusze zostali poproszeni przez kierującego innym pojazdem o pomoc. Okazało się, że mężczyzna wiezie 39-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który w wyniku wykonywania remontu komina uległ wypadkowi. Prawą dłoń wałbrzyszanina przygniótł odcinek rury, odcinając mu trzy palce.
Policjanci poinformowali dyżurnego o natychmiastowym udzieleniu pomocy 39-latkowi i niezwłocznie przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego przeprowadzili pilotaż poszkodowanego do szpitala przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu. W zaistniałej sytuacji każda sekunda była cenna. Mężczyzna na czas trafił do szpitala. Tam lekarze przyszyli mu odcięte palce.