„Energetyk” na fali

1137

W ostatnim okresie Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu zasługuje na pochwały. Szkoła bowiem odnosi niesamowite w skali kraju sukcesy. Chcąc pomóc poszerzać horyzonty zdolnej młodzieży LG Electronics z Wrocławia przekazało szkole w pełni wartościowy sprzęt RTV. To pierwsza tego typu donacja dla „Energetyka”.

Mam nadzieję, że będzie ich więcej – mówi Sebastian Stadnik, dyrektor generalny LG Electronics we Wrocławiu. – Firma LG współpracuje z kilkoma uczelniami technicznymi, tym razem postanowiliśmy wesprzeć Wałbrzych. Sprzęt, który przekazaliśmy może posłużyć do testów dla uczniów, może być rozebrany na części i ponownie składany.

Celem firmy LG, poza wspieraniem talentów, jest większa widoczność na rynku Dolnego Śląska. – Zwłaszcza chodzi nam o Wałbrzych. To stąd pochodzi ponad 1/3 naszych pracowników. Współpracujemy również ze szpitalami czy hospicjami. Na rok 2015 zaplanowaliśmy wiele donacji – zapowiada Sebastian Stadnik.

Przekazany dzisiaj przez LG sprzęt służyć będzie celom dydaktycznym. – Uczeń musi na czymś się uczyć, chociażby do zawodu technika elektronika. Sprzęt idealnie wpasowuje się w zadania szkoły. Ten, który posiadamy jest archaiczny. Nowy pozwoli przygotować uczniów do egzaminów jeszcze w tym roku – dziękuje Ryszard Janas, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”.

Nowoczesny sprzęt posiada wiele funkcji, często niezrozumiałych przez jego użytkowników. Zadaniem uczniów pod okiem nauczycieli będzie pokazanie możliwości, jakich dostarczają. – Sprzęt jest coraz nowszy i musimy się tego nauczyć. To, co mamy w domu nie zawsze wystarcza, a literatura nie zawsze wszystko opisuje. Sprzęt podarowany przez LG pozwoli nam się przygotować, aby prowadzić zajęcia wykorzystując sumę naszych doświadczeń i ją przekazać. Dla szkoły to bezcenny dar, dzięki któremu będziemy szkolić przyszłych elektroników – mówi Dariusz Cisek, nauczyciel Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”. – Firmy zaczęły same do nas przychodzić po rozgłosie medialnym. Taka współpraca zdecydowanie nam pomaga.

Program nauczania na kierunku technik elektronik sprowadza się do czynności obsługowych w szerszym zakresie. Dzięki podarunkowi od firmy LG szkoła będzie uczyć kolejne pokolenia na nowszym sprzęcie.

[pp_gallery gallery_id=”47255″ width=”200″ height=”200″]