Eko-twórczość przedszkolaków (FOTO)

1013

Rakiety, samochody, helikopter, czołg, skarbonka, jeż, ślimak, kwiaty, węże, żyrafy, żółw, motyl, wąż, a nawet skarbonki świnki to jedne z wielu modeli wykonanych z surowców wtórnych przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 14 oraz Niepublicznego Przedszkola „Agatka”  w Wałbrzychu.

Wszystkie wykonane przez przedszkolaków prace zgłoszone zostały do konkursu związanego z upcyclingiem czyli sztuką przetwarzania przedmiotów nieużywanych i niepotrzebnych w coś wartościowego i funkcjonalnego. Dzieci wykazały się nietuzinkową wyobraźnią wykorzystując do wykonania swoich prac m.in. plastikowe butelki i nakrętki, aluminiowe puszki po napojach, pojemniczki po jogurtach i serkach, koszyczki po owocach, wytłaczanki do jajek, baterie, aluminiowe nakrętki do słoików, etc.

Celem konkursu było pobudzanie kreatywności, zmysłu plastycznego oraz poszerzanie technik twórczych w połączeniu z aktywną edukacją ekologiczną, zainteresowanie i zapoznanie z formami przetwarzania wtórnego odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, w wyniku którego mogą powstawać produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce.

Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji programu „Czysta natura”, będącego laureatem konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest GAZ-SYSTEM.

[pp_gallery gallery_id=”55871″ width=”200″ height=”200″]