Dziećmorowice pełne sera!

403

Już po raz jedenasty smakosze sera spotkali się w Dziećmorowicach na dorocznym Festiwalu Sera, który zorganizowała Gmina Walim wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Karczmą Góralską.

Tegoroczny Festiwal obfitował w znakomite sery i potrawy z sera, bo też taka jest jego rola. Tradycją jest, że w trakcie festiwali odbywają się dwa konkursy – na najlepszy ser i najlepszą potrawę z sera. Jury nie miało łatwego zadania w wyborze najlepszej potrawy, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody. Ośrodek Geowvita z Jugowic zajął I miejsce w konkursie na najlepszą potrawę i otrzymali bon od Wójta Gminy Walim na kwotę 2.000,00 zł z przeznaczeniem na wyjazd turystyczny.

1.

Wielką atrakcją festiwalu były mała i duża sowa, a największym powodzeniem cieszyła się słynna już zupa serowa Wójta Gminy Walim. Atrakcją wieczoru był występ Tomasza Niecika – gwiazdy disco polo. Do tańca grał także zespół LASER. Muzykę taneczną serwował Dj Raf`G oraz Dj Tommy. Wystąpił też Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny “CIOBANASUL” z Rumunii. Patronat nad festiwalem objęła poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Na imprezie gościła także wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska.

2.

źródło: UG Walim