Dwukrotnie włamał się do tej samej altanki

74

19-letni wałbrzyszanin w grudniu tego roku dwukrotnie włamał się do tej samej altanki i ukradł z niej cenne rzeczy. Mężczyzna trafił już w ręce policjantów z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
Funkcjonariusze z „dwójki” niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia rozpoczęli pracę operacyjną i w wyniku realizacji informacji własnej w miniony wtorek zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta. Mundurowi udowodnili młodocianemu przestępcy dwukrotną kradzież z włamaniem do altanek na terenie jednego z ogrodów działkowych w dzielnicy Nowe Miasto. Złodziej ukradł między innymi kosiarkę spalinową, tarczę hamulcową oraz pręty zbrojeniowe. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 500 zł.
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. W toku prowadzonych czynności procesowych policjanci udowodnili nastolatkowi, że w grudniu tego roku dokonał dodatkowo kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z budynków przy ul. Osiedleńców w Wałbrzychu, skąd ukradł drewno.
19-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.