Daj się zaczarować w „Tajemniczym Ogrodzie” (WIDEO)

672

Bitwy florystyczne, wspaniałe konstrukcje kwiatowe, modelki w sukniach kwiatowych, konkursy, rękodzieło, 30 wystawców oraz moc atrakcji dla dzieci i dorosłych – już 29 kwietnia w Zamku Książ rozpocznie się XXIX edycja Festiwalu Kwiatów i Sztuki. Motywem przewodnim tegorocznego święta będzie „Tajemniczy Ogród”.

Dziś na Zamku Książ odbyła się konferencja prasowa z udziałem Rafała Wiernickiego, prezesa Zamku Książ; Darii Tomali ze Stowarzyszenia Florystów Polskich oraz Kamila Cielińskiego, kierownika Działu Marketingu Zamku Książ.

Komunikacja podczas XXIX Festiwalu Kwiatów i Sztuki:

Informujemy turystów pieszych, że na teren festiwalu można dojechać autobusami miejskimi linii nr 8 oraz PK, których częstotliwość kursów będzie zintensyfikowana łącznie nawet do ok. 5 na godzinę. Specjalna linia komunikacyjna PK, kursuje na trasie: Śródmieście – Piaskowa Góra – Podzamcze – Zamek Książ.

Trasa linii PK z Zamku Książ w kierunku Śródmieścia poprowadzona zostanie przez ulicę Wysockiego stwarzając możliwość odwiedzenia również Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”.

Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny autobus, oznaczony logiem Festiwalu Kwiatów, kursujący z parkingu Auchan przy ul. Wieniawskiego 19 przez Palmiarnię do parkingu głównego z częstotliwością ok. 30 minut od godz. 09:30. Cena biletu: 2, 50 zł.

Rozkłady wszystkich linii są już dostępne na oficjalnej stronie Festiwalu Kwiatów i Sztuki.

Wszyscy jadący drogą nr 35 z kierunku Wrocławia i Świdnicy oraz z kierunku Legnica, Jawor i Strzegom, dojeżdżającym do Świebodzic rekomendujemy pozostawienie aut na parkingu na ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni. Kierowcom przyjeżdżającym od strony Wałbrzycha sugerujemy skorzystanie z Parkingu Głównego.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych sugerujemy skorzystanie z innych parkingów niż z parking przy ul. Piastów Śląskich przy Stadninie Koni np. Parking Główny oraz Parking przy Centrum Handlowym Auchan.

XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki – inspiracje florystyczne:

Festiwal Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ z roku na rok ewaluuje. Współpraca Zamku ze Stowarzyszeniem Florystów Polskich również się rozwija. Staramy się zaskoczyć zwiedzających nowymi pomysłami, aranżacjami i ciekawym wykorzystaniem roślin. Zapraszamy do współpracy najwybitniejszych florystów z Polski i zagranicy. W tym roku m.in. dekorację w sali Maksymiliana przygotuje grupa pod kierownictwem Tomasza Kuczyńskiego, członka Stowarzyszenia Florystów Polskich, florystycznego Mistrza Polski oraz zdobywcy czwartego miejsca na Europa Cup 2016 w Genui (Mistrzostwa Europy we Florystyce). Będziemy gościć florystów z Ukrainy i Rosji. Jednak najważniejszą grupę, która będzie pracować nad wystawą są dolnośląscy floryści, którzy od lat wspierają Festiwal. Wystawa powstanie w cztery dni przy wsparciu około 30 florystów. Dodatkowo w trakcie Festiwalu przewidujemy takie atrakcje jak: warsztaty florystyczne dla dzieci, bitwy florystyczne oraz suknie kwiatowe.

III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Dolnośląsko-Lubuskiego już po raz trzeci odbędą się na Zamku Książ. Na uczestników konkursu czekają cztery konkurencje: duża instalacja, kompozycja w naczyniu, bukiet zaręczynowy oraz niespodzianka (temat i wytyczne do zadania uczestnicy poznają na 15 min. przed rozpoczęciem konkurencji). Udział w Mistrzostwach Regionów upoważnia do startu w Mistrzostwach Polski, które wyłonią potencjalnego reprezentanta Polski w Mistrzostwach Europy. Co ciekawe kolejne Europa Cup odbędą się w Katowicach w 2020 roku. Organizatorem Mistrzostw jest Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Materiały prasowe

Szczegółowy program jest dostępny na stronie Zamku Książ. W odpowiedniej zakładce znajdziemy także rozkład autobusów oraz ceny biletów.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

WIDEO: Mariusz Pacek