Ćwiczenia pod kryptonimem ”Areszt”

89

Wczoraj na terenie Wałbrzycha oraz gmin powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Areszt”. Scenariusz ćwiczeń przewidywał ucieczkę trzech osadzonych z Aresztu Śledczego znajdującego się przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu, następnie pościg za uciekinierami w kierunku Głuszycy oraz działania poszukiwawcze i blokadowe w różnych miejscach powiatu wałbrzyskiego.

Akcja przygotowana została przez Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu oraz Areszt Śledczy w Wałbrzychu. Trzech osadzonych w więzieniu mężczyzn korzystając z okazji pokonało ogrodzenie jednostki i dokonało ucieczki od strony ul. Brzechwy. Tam na parkingu w samochodzie oczekiwał na nich wspólnik. Po podjęciu natychmiastowych działań pościgowych funkcjonariusze jeszcze na parkingu zatrzymali jednego ze zbiegów, a następnie dokonali pościgu radiowozami za pozostałymi uciekinierami. Na terenie Głuszycy i Starego Julianowa ustawione zostały posterunki blokadowe. W Jedlinie-Zdroju jeden ze zbiegów wysiadł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Mężczyzna ukrył się w lesie. Ostatecznie został wytropiony przez przewodnika z psem służbowym. Uciekający pojazdem ostatni z uciekinierów wraz ze wspólnikiem także zostali zatrzymani, tym razem na posterunku blokadowym.

Po ćwiczeniach dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania „Areszt” były okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania służb w realnych warunkach zagrożenia.

źródło: KMP Wałbrzych