Baw się rytmem!

620

Sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej w okresie ferii zimowych zamieniła się w salę muzycznych zabaw dla najmłodszych. Podczas warsztatów instrumentarium perkusyjnego dzieci pod czujnym okiem i uchem Marka Długołęckiego poznają tajniki instrumentów i wsłuchują się w charakterystyczne dźwięki.

Dziecięce warsztaty perkusyjne odbyły się 19, 20 i 21 stycznia, przed dziećmi jeszcze dwa kolejne dni z muzyką, 29 i 30 stycznia. – Warsztaty to oferta skierowana dla dzieci młodszych, od sześciu do trzynastu lat i takie do nas przychodzą. Są to pierwsze zajęcia muzyczne, które kierujemy do dzieci. Prowadzi je muzyk Filharmonii Sudeckiej, perkusista, pedagog, Marek Długołęcki. Zaznajamia dzieci z budową instrumentów perkusyjnych na scenie. To ogromna frajda dla uczestników, bo mogą zobaczyć jak te instrumenty wyglądają, mogą usłyszeć ich brzmienie i oczywiście mają szansę zagrania na tych instrumentach – o atrakcjach ferii zimowych z Filharmonią Sudecką opowiada Bogusława Kawalec, organizator audycji muzycznych.

Tytuł warsztatów to „Zabawy z rytmem”. – Rzeczywiście, wspaniale spisują się młodzi perkusiści na estradzie. Mamy nadzieję, że zainspirujemy dzieci muzyką i zechcą do nas przychodzić częściej – dodaje Bogusława Kawalec. – Finał naszych warsztatów polega na tym, że do wybranego utworu, który odtworzymy z nośnika, dzieci rytmicznie go wystukają. Po pierwszych zajęciach nikt nie zagra skomplikowanego rytmu, ale miarowo mali perkusiści jak najbardziej potrafią dostosować się słysząc jakąś muzykę.

Warsztaty perkusyjne stały się dla Filharmonii Sudeckiej inspiracją do wdrożenia sobót z muzyką dla dzieci. – Marzy nam się, by zrobić cykliczne spotkania z muzyką. Chcielibyśmy zapraszać dzieci w wolne dni do filharmonii, aby mogły pomuzykować – o planach mówi Bogusława Kawalec.

Perkusyjne fantazje dla dzieci odbędą się jeszcze 29 stycznia o godz. 11.00 i 30 stycznia o godz. 10.30. Warsztaty trwać będą do półtorej godziny. Zapisywać się można telefonicznie pod numerem 74 842 64 09 bądź mailowo na adres p_jonek@filharmonia-sudecka.pl

[pp_gallery gallery_id=”44978″ width=”200″ height=”200″]