A może na rower?

407

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wyciągnąć swoich jednośladów z piwnicy i wypróbować sił po zimie, już w najbliższą niedzielę będzie ku temu świetna okazja, bowiem ruszy oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego w Wałbrzychu.

12 kwietnia o godzinie 11.00 wałbrzyscy miłośnicy dwóch kółek spotkają się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego, by stamtąd wspólnie pojechać na rowerową imprezę w Starej Kopalni. Obecnie na facebooku swoją chęć uczestnictwa deklaruje prawie 400 osób. Do akcji przyłączyło także się dużo partnerów, by poza integrującą wałbrzyskich rowerzystów przejażdżką umilić przejazd mini festynem. Uczestnicy imprezy będą mogli „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” i dzięki uprzejmości Starej Kopalni, głównego partnera przejazdu zwiedzą jej zakątki. – Z małej lokalnej inicjatywy powstał duży projekt. Nie spodziewaliśmy się tak dużej fali zainteresowania, bo od momentu utworzenia wydarzenia na portalu społecznościowym informacja dotarła do 40 tysięcy osób, a zapisało się prawie 400. Znajomi polecają znajomym, stąd też wiadomość obiegła szerokie grono odbiorców – mówi dla „Region Fakty” Mateusz Kaszubski, prezes Stowarzyszenia Rowerowy Wałbrzych. – Do akcji przyłączył się Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, wałbrzyskie wodociągi, Hotel Ibis Styles, Kobieta w biegu, Biuro Podróży bikePROtour.pl czy Bikes Mariusz Piotrowski, dzięki którym rozpoczęcie sezonu rowerowego będzie bogatsze w moc atrakcji, konkursów i nagród.

Zabawa i integracja środowiska wałbrzyskich rowerzystów oraz motywowanie do aktywności fizycznej mieszkańców Wałbrzycha to główne cele niedzielnego spotkania. Trzymamy kciuki za pogodę, by ta nie pokrzyżowała planów i tym samym nie zniechęciła do wspólnego świętowania.

Dodamy, iż mamy swój udział w wydarzeniu. Podczas finału przejażdżki w Starej Kopalni wśród uczestników rozlosowane zostaną kubki z naszym logo. Zapraszamy do zabawy!

Foto: Stowarzyszenie Rowerowy Wałbrzych