Uciekał przed policjantami, był pijany

545

34-letni wałbrzyszanin nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydanego przez umundurowanego funkcjonariusza policji polecenia. Następnie rozpoczął ucieczkę swoim samochodem. Ta zakończyła się już po kilkuset metrach. Mężczyzna podczas dalszej jazdy spowodował kolizję. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz poniesie surowe konsekwencje swoich czynów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rano 28 września sprawdzali stan trzeźwości kierujących w miejscowości Nowy Julianów. Około godziny 5:20 wydali wyraźne polecenie do zatrzymania się jednemu z nich. Mężczyzna zignorował je, ominął mundurowych i przyspieszył kierowanym przez siebie pojazdem, uciekając w kierunku miejscowości Modliszów.
Jego dalsza jazda nie trwała długo. Po kilkuset metrach uciekinier przy dużej prędkości zjechał kierowanym przez siebie samochodem do rowu. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że wsiadł „za kółko”, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 1,30 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo sprawca nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Jego samochód zabezpieczony został na parkingu strzeżonym.
Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.