Utrudnienia na Królowej Elżbiety w Świebodzicach

330

Ulica Królowej Elżbiety w Świebodzicach przechodzi właśnie remont. O utrudnieniach w dotarciu do swoich domów zaalarmowała nas jedna z czytelniczek. 

W dniu wczorajszym (od red. we wtorek 28 listopada) na ulicy Królowej Elżbiety mieszkańcy tejże ulicy zostali całkowicie odcięci od świata. Wykonawca drogi tak „ambitnie” wziął się do pracy, że zapomniał, iż na tej ulicy mieszkają ludzie, którzy w jakiś sposób chcieliby się dostać do swoich domów. Sytuacja jest w tym momencie taka, że mieszkańcy Królowej Elżbiety muszą przeskakiwać przez wykopany rów lub przechodzić przez położone na ”ulicy” plastikowe rury, zatem o dojściu do domów przy K. Elżbiety np z wózkiem z małym dzieckiem nie ma kompletnie mowy. Najśmieszniejsze w tej całej sytuacji jest to, że Wykonawca inwestycji twierdzi, że prace te zajmą ok 14 dni. Pytanie…co jeśli w międzyczasie ktoś będzie potrzebował pomocy karetki lub straży pożarnej, a do posesji przy K.Elżbiety tak naprawdę nie można normalnie dojść…. nie wspominając już o dojeździe służb medycznych czy ratowniczych – napisała do naszej redakcji jedna z czytelniczek.

fot.czytelniczka

Jak zapewniła nas rzeczniczka świebodzickiego magistratu dojazd do posesji zamknięty był tylko kilka godzin, o czym mieszkańcy zostali poinformowani, i w tej chwili jest już otwarty. – W piątek wykonawca informował, poprzez m. in. zamieszczanie kartek za wycieraczkami aut, i naklejanie na drzwi, że w poniedziałek będzie zamknięty odcinek ul. Królowej Elżbiety, od Przychodni Salmedu do Gromcaru (myjnia samochodowa) ze względu na wykonanie robót drogowych (korytowanie, stabilizacja i podbudowa) drogi. Przejazd został zamknięty, ale dojście dla pieszych zostało zapewnione, ale przez kilka godzin w tym miejscu także występowały utrudnienia ze względu na rodzaj wykonywanych prac. Utrudnienia trwały w środę, do godzin południowych, od godz. 12:30 przejście jest już udostępnione, jest to utwardzone i szerokie przejście. Wykopy też były zabezpieczone taśmą, jednak ktoś je pozrywał. Obecnie jest to już uzupełnione. Informuję, że droga będzie oddana w pełni do użytku do końca roku. Rozumiemy, że mieszkańcy są niezadowoleni z chwilowych niedogodności, ale prace prowadzone są po to, by za chwilę droga w pełni zabezpieczała potrzeby komunikacyjne tego dynamicznie rozwijającego się rejonu osiedla – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala.

fot. UM Świebodzice