Ul. Dolna wolna od dziur

86
????????????????????????????????????

Projekt gminy Strzegom dotyczący przebudowy ul. Dolnej znalazł się na opublikowanej 30 listopada br. ostatecznej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach programu pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2018.

Zgodnie z procedurą konkursową musimy jeszcze poczekać na zatwierdzenie listy przez ministra infrastruktury, co nastąpi w grudniu – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. – Kolejna ważna dla mieszkańców ulica, która dziś jest w fatalnym stanie technicznym, uzyska nową nawierzchnię, kanalizację deszczową, wygodne chodniki i nowe przejścia dla pieszych. Ustawimy na niej pierwszy w gminie radar edukacyjny, który poinformuje kierowców, czy jadą z prawidłową prędkością. Specjalnie oznakowane zostanie przejście dla pieszych, łączące dwa parki w okolicy wiaduktu kolejowego.

Dzięki aktywnemu i skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz współpracy z powiatem świdnickim oraz Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei, z roku na rok ubywa w mieście i na terenie sołectw dróg oraz chodników w złym stanie technicznym, i mało kto pamięta jak jeszcze niedawno wyglądały ulice Szarych Szeregów, Armii Krajowej czy Kościuszki.