Trwa remont dworca PKP

281

01Dworzec kolejowy w Żarowie przechodzi gruntowną modernizację. Obiekt zostanie wyremontowany zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W tej chwili trwają intensywne prace rozbiórkowe oraz remont dachu. Za kilka miesięcy budynek dworca kolejowego przestanie straszyć swoim wyglądem. 

Inwestycja na dworcu w Żarowie zakłada gruntowną przebudowę obiektu. Zakres prac obejmuje renowację elewacji i poszycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych instalacji. Pojawi się również monitoring. Planowany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2018 roku – informuje Aleksandra Grzelak z Biura Komunikacji i Promocji PKP S.A.

Remont dworca kolejowego wpłynie także na rewitalizację całego terenu przy ul. Dworcowej w Żarowie. Na razie ulica Dworcowa jest nieprzejezdna, co także związane jest z rozpoczęciem budowy centrum przesiadkowego, w ramach którego przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Armii Krajowej, Mickiewicza i Krasińskiego powstanie również rondo.

Wyremomntowany dworzec PKP ma zostać oddany do użytku mieszkańców w drugim kwartale 2018 roku. Zostanie w nim przywrócona obsługa pasażerów w części wschodniej, z wejściem od strony północnej. Pojawią się biuro obsługi klienta i toalety. W części dawnego holu dworca przewidziano Izbę Historyczną. W części zachodniej zachowane zostaną mieszkania.

Ponadto przewidziano budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudowę schodów zewnętrznych i wymianę nawierzchni na placu przydworcowym. Remont budynku dworca w Żarowie kosztować będzie dokładnie 6.184.440 złotych. Inwestycja zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych PKP S.A.