Trwa przebudowa ulicy Strefowej w Żarowie

535

Rozpoczął się pierwszy etap prac remontowych przy ulicy Strefowej w Żarowie. Odcinek drogowy przy przejeździe kolejowym w kierunku Mrowin zostanie przebudowany. Inwestycja ta realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu nadania im nowych funkcji gospodarczych – rozbudowa systemu wodociągowego w celu zapewnienia zaopatrzenia terenów WSSE Podstrefy w Żarowie”. 

Jest to pierwszy etap tego zadania, w ramach którego wykonane zostaną roboty rozbiórkowe związane z rozbiórką istniejących elementów drogi i budową kanalizacji deszczowej, konstrukcja drogi bez warstwy ścieralnej oraz konstrukcja krawężnika. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo remont wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu drogowym. – W związku z realizacją tej inwestycji wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w okolicy skrzyżowania z przejazdem kolejowym w kierunku na Mrowiny. Droga nie będzie jednak zamknięta, a jej remont przyczyni się do znacznej poprawy komfortu jazdy na tym odcinku drogowym – mówi Joanna Walichnowska, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w połowie września. Kolejny potrwa do końca marca 2018 roku i będzie obejmował wykonanie warstwy ścieralnej, chodnika oraz pobocza. – Na tym odcinku drogowym zostanie przebudowana droga, a w następnej kolejności powstanie dwumetrowy chodnik. W tej chwili realizujemy prace ziemne, a w kolejnym etapie, za kilka dni, przystąpimy do prac przy konstrukcji drogi. Droga zostanie przebudowana w taki sposób, aby skrzyżowanie przy przejeździe kolejowym stało się bardziej bezpiecznym odcinkiem – wyjaśnia Łukasz Młocek, kierownik robót z firmy Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów wykonawca inwestycji.

Przebudowa ulicy Strefowej wraz z skrzyżowaniem kosztować będzie dokładnie 376.161,45 złotych. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów.