Trwa budowa kolejnych chodników

485

Przybywa kolejnych nowych chodników na terenie gminy Żarów. Ruszyła już budowa nowego chodnika w Imbramowicach. Jednak w ramach realizowanego zadania „Budowa chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Żarów” nowe ciągi piesze powstaną jeszcze w Bukowie, Pożarzysku i Wierzbnej. 

Zrobi się bezpieczniej, tym bardziej, że w niektórych miejscach brakowało takiego bezpiecznego przejścia. – Ruszyliśmy z remontami kolejnych chodników na terenie naszej gminy. W tej chwili prace budowlane trwają w Imbramowicach, gdzie nowy chodnik powstaje tuż nieopodal Szkoły Podstawowej. Tutaj, w Imbramowicach wybudowane zostaną w sumie dwa nowe odcinki chodnika z kostki betonowej o powierzchni 192 metrów kwadratowych. W kolejce na budowę nowych ciągów pieszych oczekują także mieszkańcy Bukowa, Pożarzyska i Wierzbnej. Budowa wszystkich chodników potrwa do końca października – wyjaśnia Joanna Walichnowska, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Inwestycje obejmują swoim zakresem także wykonanie studni rewizyjnych wraz z dopływem i odpływem oraz wpustów ulicznych. Budowa odcinków chodnika w Imbramowicach kosztować będzie ponad 10 tysięcy złotych. Inwestycja sfinansowana zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów, ze środków funduszu sołeckiego.

Całe zadanie „Budowa chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Żarów” to koszt 46.789,20 złotych.