Świebodzice też pomogą

312

Wszyscy radni bez wahania poparli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla Gminy Sośno. To wiejska gmina, położona w województwie kujawsko-pomorskim, która ucierpiała wskutek nawałnic. Świebodzice przekażą dla samorządu 10 tys. zł.

Uchwała w tej sprawie została podjęta na sesji w dniu 24 sierpnia.

– Myślę, że nie wymaga ona większego uzasadnienia, mieszkańcy tej gminy zostali dotknięci tragedią, a my także wiemy, co to znaczy, bo przeżywaliśmy tragiczne wydarzenia 8 kwietnia – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Wtedy także otrzymaliśmy wsparcie od ludzi z całej Polsce. Naszym obowiązkiem jest w takiej sytuacji pomóc innym.

Pieniądze powinny trafić na konto sośniańskiego samorządu już w poniedziałek.

*   *   *

Jak podaje na swojej oficjalnej stronie Urząd Gminy w Sośnie, nawałnice z 11 i 12 sierpnia uszkodziły 400 budynków mieszkalnych, w wyniku czego doszło do zalania mieszkań. Zawierucha uszkodziła, bądź całkowicie zniszczyła, około 760 budynków gospodarczych (stodoły, chlewy, obory, wiaty, magazyny i garaże). Uszkodzeniu uległy również budynki i obiekty gminne. Ogromne zniszczenia wystąpiły w lasach, w szczególności w leśnictwach Wąwelno, Komierowo, Dąbrowice i Świdwie. Zniszczeniu uległy drogi. Dane te są stale aktualizowane.