Świdniczanie orłami tygodnika „Wprost”

210

Oddział Okulistyczny z Pododdziałem Dziecięcym RSS „Latawiec”, kierowany przez dr Marię Smolarek Wicher, zdobył 1. miejsce na Dolnym Śląsku i 7 miejsce w Polsce wśród najlepszych oddziałów okulistycznych według rankingu „Wprost”.

Ankieta, na podstawie której oceniono świdnicki oddział, obejmowała takie zagadnienia jak analiza schorzeń: odwarstwienie siatkówki, jaskrę, retinopatię cukrzycową, zaćmę, zmiany chorobowe powiek (guzy, zniekształcenia wrodzone bądź nabyte), zmiany na rogówce oka.
Na tak wysoką pozycję miała wpływ także ocena obszarów takich jak: długość pobytu na oddziale, ilość tych samych pacjentów przyjętych na oddział w ciągu miesiąca od daty ich wypisania, ilość wykonywanych zabiegów, struktura hospitalizacji, warunki bytowe pacjentów, zakres diagnostyki dostępnej na miejscu w szpitalu, ilość łóżek, posiadane certyfikaty jakości i akredytacji, ilość leczonych, opinia wzajemna 3 innych oddziałów spoza własnego szpitala. Nagrodę na gali „Orły Wprost” odebrała dr Maria Smolarek Wicher.

Podczas gali statuetkę orła „Wprost” odebrał także Krzysztof Zapart z Balloon Club Świdnica. – To dla Was latamy najdalej, najwyżej najlepiej… Wczoraj zostaliśmy uhonorowani wspaniałą nagrodą – orłem tygodnika Wprost, to nagroda dla nas za codzienne reprezentowanie Polski w świecie, ale także za pokazywanie świata Polsce… Świat szczególnie z balonu jest fascynujący i przepiękny… Nadal pragniemy dzielić się z Wami naszą pasją. Dziękujemy że jesteście z nami – pisze na swoim profilu na facebooku Krzysztof Zapart.

22008007_1781808185194176_342651455300607429_n

Spośród 15 oddziałów funkcjonujących przy RSS „Latawiec” do rankingu zgłoszono także Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. Zdobyły one wysokie, bo trzecie miejsce na Dolnym Śląsku:
– w leczeniu nowotworów układu pokarmowego zdobył Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej kierowany przez dr. n. med. Adana Biernackiego.
– w zakresie zabiegów ortopedycznych Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej kierowany przez dr. Józefa Kortę.