Życzę Pani Beacie powodzenia! (FOTO)

645

– Kreślimy dziś ambitne plany na kolejne 4 lata. Mówi się, że raz na 4 lata władza leży na ulicy, trzeba się jedynie schylić po ulotkę wyborczą i dokonać słusznego wyboru w czasie głosowania. Życzę Pani Beacie powodzenia z całego serca i wierzę w nią – mówił Leszek Miller, który wczoraj ponownie odwiedził Świdnicę.

Leszek Miller po raz pierwszy odwiedził Świdnicę w maju, obiecując wówczas, że gdy zacznie się kampania, ponownie przyjedzie, by wesprzeć kandydatkę SLD na prezydenta miasta Beatę Moskal-Słaniewską. Słowa dotrzymał i wczoraj tuż po godzinie 17.30 spotkał się z mieszkańcami Świdnicy. – Pan przewodniczący obiecał w maju, że znajdzie czas i do Świdnicy przyjedzie, by naszą kandydatkę wesprzeć. To świadczy o tym, że kolega Leszek Miller słowa dotrzymuje – dziękował Henryk Rataj, kandydat SLD do sejmiku dolnośląskiego. – To ja dziękuję za dobre słowa, zwłaszcza te związane z dążeniem do doskonałości. A dotrzymywanie obietnic jest właśnie dążeniem do doskonałości. Dobrze tylko, że nie ma tu mojej żony, bo ona jest bardziej krytyczna – żartował w odpowiedzi Leszek Miller.

Przewodniczący klubu SLD przedstawił przybyłym na spotkanie program wyborczy, z jakim kandydaci partii idą do wyborów samorządowych. – Opiera się on na czterech słowach-filarach. Ma być mądrze, zdrowo, samorządnie i bezpiecznie. Tylko realizacja naszego programu pozwoli Polsce zmierzać w kierunku dogonienia tych, którzy nas wyprzedzili. Chcemy czuć się bezpiecznie w parku, na ulicach, a tymczasem dziś wielu Polaków czuje, że ich bezpieczeństwo zostało zagrożone, np. kiedy trzeba zapłacić rachunek. Wiele rodzin z wielkim trudem wiąże koniec z końcem. Mówi się dzisiaj dużo o bezpieczeństwie w znaczeniu militarnym. Tymczasem Polska nie jest zagrożona, żadnej wojny tu nie będzie. Zagrożone jest natomiast bezpieczeństwo socjalne – mówił Leszek Miller. Beata Moskal-Słaniewska również podkreśliła, że cały program wyborczy SLD skupia się na ludziach. – Jestem przekonana, że coraz więcej osób będzie dostrzegać, że w centrum zainteresowania SLD jest człowiek. I człowiek jest także centrum mojego programu. Potrzeba nam żłobków, doinwestowanych szkół, placówek dla seniorów – mówiła.

Po prezentacji programu przyszedł czas na pytania mieszkańców. Tu z prawa głosu skorzystała kontrkandydatka Beaty Moskal-Słaniewskiej na prezydenta – Alicja Synowska, która, ku zaskoczeniu wszystkich, również pojawiła się na spotkaniu. – Przyszłam tu jako mieszkaniec. Wielu radnych pytało mnie, czy wypada przyjść i odpowiedziałam im, że oczywiście, przecież jest to spotkanie otwarte dla mieszkańców i na tym polega demokracja. Wiele osób uważa, że w Świdnicy pora na zmiany. Jestem przekonana, że te wybory wygra kobieta. Która, zobaczymy – mówiła.

Po spotkaniu Leszek Miller wziął udział w Forum Gospodarczym organizowanym przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Forum poprowadził prezes stowarzyszenia Edward Szywała.

 [pp_gallery gallery_id=”35428″ width=”200″ height=”200″]