Zmagania z królową sportu

657

Indywidualne Igrzyska Dzieci w Lekkiejatletyce szkół podstawowych to jedne z ostatnich zawodów w ramach ‚Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017’. Impreza zorganizowana 17 maja przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Na Stadionie Zawiszów przy SP 1 zgromadziła reprezentantów siedmiu świdnickich podstawówek.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach biegowych i trzech technicznych. Uczestnicy zawodów walczyli o miejsca indywidualne w poszczególnych dyscyplinach jak również o punkty dla drużyny osobno dziewczęta i chłopcy. Do dalszych szczebli rozgrywek, Finału strefy wałbrzyskiej, przechodzi sześć najlepszych miejsc w konkurencjach indywidualnych i trzy sztafety. Finał strefy odbędzie się 26 maja o godz. 11.00 również w Świdnicy.

Do klasyfikacji drużynowej liczyły się punkty trzech najlepszych zawodników danej szkoły w poszczególnych konkurencjach wg zasady: za I miejsce – 9 pkt., II m – 7 pkt., III m – 6 pkt., IV-V m – 5 pkt., VI-VIII m – 4 pkt., IX-XII m – 3 pkt., XIII-XVI m – 2 pkt., XVII-XX m – 1 pkt.

Na dwie konkurencje przed końcem rywalizacji współzawodnictwa chłopcy z SP 6 z dużą przewagą punktów są już pewni zwycięstwa, o drugie miejsce powalczą zawodnicy jedynki i czwórki. W kategorii dziewcząt sytuacja jest bardziej wyrównana: o pierwsze miejsce powalczą uczennice ósemki i czwórki, natomiast o trzecie dziewczęta z szóstki i jedynki. Do zakończenie współzawodnictwa pozostały jeszcze dwie imprezy: wieloboje lekkoatletyczne klas III-IV 30 maja oraz klas I-II 2 czerwca.

Klasyfikacja drużynowa (z punktacją do współzawodnictwa):

Dziewczęta:
1. SP 8 – 98 pkt (10 pkt)
2. SP 6 – 64 pkt (8 pkt)
3. SP 4 – 58 pkt (7 pkt)
4. SP 1 – 46 pkt (6 pkt)
5. SP 315 – 41 pkt (5 pkt)
6. NSP Bliżej Dziecka – 36 pkt (4 pkt)
7. SP 105 – 12 pkt (3 pkt)
Chłopcy:
1. SP 6 – 92 pkt (10 pkt)
2. SP 8 – 75 pkt (8 pkt)
3. SP 4 – 64 pkt (7 pkt)
4. SP 1 – 59 pkt (6 pkt)
5. NSP Bliżej Dziecka – 52 pkt (5 pkt)
6. SP 315 – 37 pkt (4 pkt)
7. SP 105 – 7 pkt (3 pkt)

Klasyfikacja indywidualna:
60m – dziewczęta:
1. Karolina Woźniczka – 8,58 – SP 4
2. Klaudia Malina – 8.99 – SP 8
3. Anna Nykiel – 9,15 – SP 8
4. Magda Pilch – 9,32 – SP 315
5. Natalia Chmielarska – 9,40 – SP 6
6. Emilia Hardy – 9,58 – SP 1
7. Dagmara Knap – 9,64 – SP 6
8. Aleksandra Oleksy – 9,86 – SP 8
9. Weronika Woźniak – 9,96 – SP 6
10. ex Monika Pilch – 10,13 – SP 315
10. ex Wiktoria Torbus – 10,13 – NSP Bliżej Dziecka
12. Maja Kaszuba – 10,46 – NSP Bliżej Dziecka
13. Julia Pisowicz – 10,62 – SP 1
14. Zuzanna Chechelska – 12,62 – NSP Bliżej Dziecka
PK – Julia Boczek – 10,06 – SP 6
300m – dziewczęta:
1. Alicja Klag – 48,33 – SP 4
2. Jagoda Wróbel – 51,00 – SP 8
3. Nina Jasiecka – 52,12 – SP 6
4. Amelia Miałszygrosz – 54,06 – SP 8
5. Amelia Pieszczoch – 54,34 – SP 1
6. Laura Panas – 56,53 – SP 6
7. Agata Karp – 59,88 – SP 6
8. Hanna Dudowicz – 1.00,09 – NSP Bliżej Dziecka
9. Anastazja Matysiak – 1.01,51 – SP 8
10. Julia Hoszowska – 1.02,04 – SP 1
11. Julia Bąba – 1.04,81- NSP Bliżej Dziecka
PK – Wiktoria Janowska – 54,82 – SP 6
600m – dziewczęta:
1. Kamila Skonieczny – 2.06,40 – SP 8
2. Hanna Nowak – 2.07,52 – SP 4
3. Julia Boczek – 2.08,93 – SP 6
4. Natalia Jarosz – 2.09,16 – SP 1
5. Rozalia Pilarska – 2.14,70 – SP 8
6. Aleksandra Lema – 2.25,15 – SP 6
Rzut piłeczką palantową – dziewczęta:
1. Lena Jasiecka – 43,00 – NSP Bliżej Dziecka
2. Natalia Piestrak – 36,90 – SP 315
3. Oliwia Gerus – 35,40 – SP 4
4. Anna Chruścik – 34,00 – SP 8
5. Olga Iwańska – 33,90 – SP 8
6. Wiktoria Fiałka – 33,90 – SP 315
7. Aleksandra Rezulska – 31,90 – SP 6
8. Hanna Jaśkiewicz – 30,40 – SP 105
9. Wiktoria Wiraszka – 29,30 – SP 6
10. Hanna Fugiel – 28,30 – SP 1
11. Roksana Kuś – 26,50 – SP 8
12. Natalia Dąbrowska – 25,20 – SP 105
Pchnięcie kulą (3 kg) – dziewczęta:
1. Magdalena Sysak – 7,65 – SP 315
2. Oliwia Tragarz – 7,35 – SP 8
3. Kamila Kuszel – 7,06 – SP 1
4. Dominika Bazyluk – 7,06- SP 8
5. Wiktoria Wajdzik – 6,88 – SP 315
6. Michalina Wróbel – 6,48 – SP 8
7. Dominika Gołębiewska – 6,44 – SP 4
8. Julia Filipiak – 6,26 – NSP Bliżej Dziecka
9. Magda Partyka – 6,10 – SP 6
10. Sara Skuryło – 6,06 – SP 315
11. Theofani Kułak – 5,98 – SP 1
12. Laura Nowotna – 5,97 – SP 1
13. Iwona Kmiecik – 5,39 – SP 6
14. Natalia Kawecka – 4,68 – SP 4
PK – Nikola Piellech – 5,98 – SP 315
PK – Vanessa Bachta – 5,53 – SP 8
Skok w dal – dziewczęta:
1. Alicja Uroda – 4,18 – SP 4
2. Wiktoria Rafalont – 4,18 – SP 8
3. Anastazja Dominas – 4,08 – SP 8
4. Sara Kupiec – 4,03 – SP 6
5. Julia Makowska – 4,03 – SP 105
6. Amelia Cieślak – 4,01 – SP 1
7. Lena Sitoń – 3,96 – SP 1
8. Zuzanna Cieślak – 3,94 – SP 1
9. Weronika Rajzer – 3,93 – NSP Bliżej Dziecka
10. Oliwia Rogala – 3,90 – SP 6
11. Ada Dobrowolska – 3,77 – SP 8
12. Wiktoria Pogoda – 3,63 – SP 4
13. Karolina Chlewicka – 3,03 – SP 6
PK – Julia Turek – 3,90 – SP 8
PK – Wiktoria Wszoła – 3,55 – SP 6
Sztafeta 4x100m – dziewczęta:
1. SP 4 – 1.01,90
2. SP 8 – 1.03,52
3. SP 6 – 1.05,09
4. NSP Bliżej Dziecka – 1.06,61
5. SP 315 – 1.09,24
60m – chłopcy:
1. Rafał Szumski – 8,48 – SP 8
2. Mateusz Siwiec – 8,55 – SP 6
3. Kacper Palij – 8,65 – SP 6
4. Stanisław Madziara – 8,70 – SP 1
5. Jakub Dobrowolski – 8,80 – SP 8
6. Jakub Derda – 8,82 – SP 1
7. Dominik Bajrak – 8,85 – SP 4
8. Marcel Nóżka – 9,08 – SP 315
9. Patryk Paliński – 9,12 – SP 6
10. Dorian Bussman – 9,32 – NSP Bliżej Dziecka
11. Filip Kowalczyk – 9,40 – SP 315
12. Norbert Paradowski – 9,49 – SP 1
13. Kacper Gromkiewicz – 9,64 – NSP Bliżej Dziecka
14. Maciej Wcisło – 9,84 – SP 4
15. Paweł Lurka – 9,88 – NSP Bliżej Dziecka
PK – Emil Gliwa – 9,35 – SP 6
PK – Kacper Włodarski – 9,63 – NSP Bliżej Dziecka
300m – chłopcy:
1. Jakub Jaszczak – 49,18 – SP 4
2. Jakub Solarz – 49,68 – SP 6
3. Fabian Pitura – 49,78 – NSP Bliżej Dziecka
4. Jakub Taraszkiewicz – 50,31 – SP 6
5. Mateusz Solarz – 52,14 – SP 6
6. Kacper Kwiatkowski – 52,80 – SP 1
7. Oliwier Malinowski – 53,06 – SP 4
8. Jakub Rosa – 55,81 – SP 8
9. Natan Luzar – 55,83 – SP 8
10. Kamil Szpak – 57,00 – SP 8
11. Santiago Hernandez – 57,59 – NSP Bliżej Dziecka
12. Adam Nieduży – 59,00 – SP 315
13. Jakub Cichowski – 1.05,67 – SP 315
14. Sima Balashor – 1.11,03 – NSP Bliżej Dziecka
PK – Mateusz Gółkowski – 1.02,79 – NSP Bliżej Dziecka
PK – Dorian Kozakiewicz – 1.09,61 – NSP Bliżej Dziecka
1.000m – chłopcy:
1. Igor Kańczuga – 3.22,94 – SP 1
2. Michał Staroń – 3.27,61 – SP 6
3. Jakub Safian – 3.29,30 – SP 6
4. Kacper Błaszczyk – 3.31,67 – SP 315
5. Robert Kaźmierczak – 3.35,56 – SP 1
6. Oliwier Kuczek – 3.41,81 – SP 4
7. Miłosz Kałwak – 3.48,46 – SP 1
8. Oliwer Bigdoń – 3.54,49 – SP 6
9. Krzysztof Wyszyński – 3.56,42 – SP 8
10. Jakub Jaworski – 4.01,89 – SP 8
11. Patryk Warmiński – 4.10,24
12. Szymon Fischer – 4.23,25 – SP 8
Pchnięcie kulą (4 kg) – chłopcy:
1. Michał Przyborowski – 8,31 – SP 6
2. Krzysztof Kałużny – 7,54 – NSP Bliżej Dziecka
3. Jakub Grobelny – 6,94 – SP 315
4. Igor Ryglowski – 6,56 – SP 8
5. Jakub Kołodziejczyk – 6,48 – SP 4
6. Miłosz Krawczyk – 6,46 – SP 8
7. Błażej Kłozak – 5,87 – NSP Bliżej Dziecka
8. Damian Suppa – 5,80 – SP 315
9. Norbert Gorgol – 5,62 – SP 105
10. Dawid Święcicki – 5,36 – NSP Bliżej Dziecka
11. Piotr Satoła – 5,22 – SP 4
12. Jakub Włodarczyk – 4,90 – SP 4
13. Dawid Kaździoł – 4,90 – NSP Bliżej Dziecka
Skok w dal – chłopcy:
1. Mateo Kapoj – 4,90 – SP 4
2. Kacper Wrzodek – 4,70 – SP 8
3. Adrian Jesionka – 4,52 – SP 1
4. Adrian Klimczak – 4,30 – SP 315
5. Samuel Sobczyk – 4,15 – SP 4
6. Karol Drozd – 4,10 – SP 8
7. Kacper Jasiński – 4,08 – SP 4
8. Maks Skóra – 4,04 – SP 6
9. Oliwer Salski – 4,00 – SP 6
10. Kacper Zakrocki – 3,86 – SP 1
11. Jakub Niezgoda – 3,84 – SP 6
12. Michał Jedliński – 3,77 – SP 8
13. Bohdan Kuropiatnik – 3,58 – NSP Bliżej Dziecka
14.Kacper Zbyrowski – 3,55 – NSP Bliżej Dzieck
15. Szymon Nowicki – 3,50 – NSP Bliżej Dziecka
Rzut piłeczką palantową – chłopcy:
1. Wiktor Suchołbiak – 64,10 – NSP Bliżej Dziecka
2. Hubert Barcik – 55,60 – SP 6
3. Fabian Supran – 46,60 – SP 8
4. Martin Westerlich – 44,60 – SP 1
5. Szymon Mazur – 42,60 – SP 4
6. Szymon Miśkiewicz – 41,00 – SP 105
7. Wiktor Pokrywa – 39,20 – SP 6
8. Mateusz Majczak – 39,20 – SP 4
9. Wiktor Chrząstowski – 38,30 – SP 8
10. Kacper Karwowski – 37,10 – SP 8
11. Michał Sakowski – 36,90 – SP 1
12. Kornel Dziedzic – 34,20 – SP 6
13. Rafał Kamiński – 32,80 – SP 1
PK – Bartłomiej Kunc – 30,00 – SP 1
Sztafeta 4x100m – chłopcy:
1. SP 6 – 59,59
2. SP 8 – 59,96
3. SP 1 – 1.02,58
4. NSP Bliżej Dziecka – 1.07,51
5. SP 315 – 1.09,73

foto: Waldemar Kurek