Złote przeboje Abby na Dzień Kobiet

1118

Spóźnione, ale prawdziwe życzenia dla wszystkim świdniczanek złożyli wczoraj samorządowcy i parlamentarzyści podczas uroczystego otwarcia Dnia Kobiet zorganizowanego w Świdnickim Ośrodku Kultury przez Ligę Kobiet Polskich Koło w Świdnicy. W imprezie promującej przede wszystkim zdrowy styl życia nie zabrakło także zabawy, którą zapewniła tłumnie zgromadzonej publiczności polska formacja muzyczna wcielająca się w legendarny szwedzki zespół Abba. Dwudniowe święto przeniesie się dziś do Galerii Świdnickiej. Od godz. 12.00 pod hasłem „Bądź piękna na wiosnę” odbędą się m.in. pokazy fryzjerskie i kosmetyczne.

Dzień Kobiet zrealizowany przez Ligę Kobiet Polskich Koło w Świdnicy oraz Powiat Świdnicki, Miasto i Gminę Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury, a także Galerię Świdnicką rozpoczął się po godz. 16.30 badaniami lekarskimi jak chociażby słuchu, wzroku, pomiaru cukru, cholesterolu we krwi, czy mierzenie ciśnienia. To właśnie promocja zdrowego stylu życia jest najważniejszą intencją organizacji tego święta przez świdnickie stowarzyszenie. Oficjalne otwarcie uroczystości odbyło się o godz. 18.00, a poprowadziły ją – Marzena Zięba z Ligi Kobiet Polskich Koło w Świdnicy oraz Elżbieta Dudziak przewodnicząca Zarządu Ligi Kobiet Polskich Oddział w Świdnicy. W wydarzeniu wzięli udział m.in. – prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wiceprezydenci Szymon Chojnowski i Marek Suwalski, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys, wicewójt Gminy Świdnica Zbigniew Kanicki, a także senator Wiesław Kilian, poseł Robert Jagła, posłanki – Teresa Świło, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Katarzyna Izabela Mrzygłocka. – To już kolejne święto przygotowane przez Ligę Kobiet Polskich. W niektórych z tych wydarzeń uczestniczyłam. Chciałam bardzo podziękować przede wszystkim Elżbiecie Dudziak wraz innymi zaangażowanymi, która ciągle zaskakuje nas nowymi pomysłami jak Dyktando Świdnickie, Dnia Dziecka, czy akcji samoobrony, a ukoronowaniem tych działań jest właśnie Dzień Kobiet – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Wydarzenie było okazją do złożenia przez samorządowców i parlamentarzystów wszystkim świdniczankom najserdeczniejszych życzeń pełnych zdrowia, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz uśmiechu na każdy dzień. Następnie przyszedł czas na pogadankę pod tytułem „Sexi, sex w jakim wieku…?”, w której prof. zw. dr hab. n. med. Zygmunt Zdrojewicz internista, endokrynolog, seksuolog oraz doktor nauk medycznych, ginekolog, posłanka Halina SzymiecRaczyńska zachęcali do otwartości w podejmowaniu rozmów na temat problemów sexu w każdym wieku. Przyszedł także czas na zabawę, którą zapewniła widowni polska grupa prezentująca największe przeboje legendarnego szwedzkiego zespołu Abba jak chociażby „Waterloo”, „Knowing me knowing you”, czy „Mamma mia”.

Dwudniowe święto przeniesie się dziś do Galerii Świdnickiej. Od godz. 12.00 pod hasłem „Bądź piękna na wiosnę” odbędą się pokazy m.in.  trendów w kosmetyce i fryzjerstwie.

[pp_gallery gallery_id=”49492″ width=”200″ height=”200″]