Żarowska siłownia po liftingu

527

Na placu przy żarowskiej ścieżce zdrowia często można spotkać aktywnych mieszkańców. Jedni poprawią swoją sportową kondycję na specjalnych urządzeniach, a inni odpoczywają i relaksują się na zmodernizowanym terenie. Jest gdzie zregenerować siły, bowiem na placu, który utwardzony został betonową kostką, pojawiły się również nowe ławki, świeże trawniki i nasadzenia. 

Żarowska siłownia zewnętrzna, po remoncie prezentuje się dziś bardziej okazale. – Zakończył się drugi etap zagospodarowania tego terenu. Dzięki kolejnym pozyskanym środkom finansowym miejsce to stało się bardziej atrakcyjne i estetyczne. I nic dziwnego, że Żarowianie, wspólnie z rodzinami chętnie spędzają tutaj swój wolny czas. Tuż obok czeka na nich kolejna atrakcja, która zrealizowana została na prośbę żarowskich seniorów, boisko do gry w bule. Liczę na to, że będzie równie często wykorzystywane, co nasza żarowska siłownia „Pod chmurką” – przyznaje burmistrz Leszek Michalak.

Na nowe wyposażenie placu przy ścieżce zdrowia gmina Żarów pozyskała 12 tysięcy złotych dodatkowego wsparcia finansowego. Cały etap pochłonął w sumie 25 tysięcy złotych.