Żarów stolicą sportowych emocji

587

Ponad 300 zawodników, mnóstwo niezapomnianych wrażeń, pasja kibicowania i niezapomniany widok najmłodszych judoków na macie – tak w wielkim skrócie zapowiadają się Otwarte Mistrzostwa Judo w Żarowie. W tym roku rangi wydarzeniu dodaje fakt, że patronat honorowy nad imprezą objął Ambasador Japonii w Polsce.

Już po raz piąty żarowska Hala Sportowa przeobrazi się w międzynarodową arenę judo. 13 września odbędą się Otwarte Mistrzostwa Judo dla dzieci i młodzików. Tegoroczna, jubileuszowa edycja zostanie dodatkowo rozegrana z okazji XIII-lecie istnienia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”. Rangi wydarzeniu dodaje fakt, że patronat honorowy nad nią objęła Ambasada Japonii w Polsce. – Nasza dyscyplina sportowa zyskała wielu sympatyków. W gminie Żarów już od pięciu lat dzieci trenują judo w szkołach, a od trzech również w przedszkolach. Mamy nadzieję, że niektórzy z małych judoków w przyszłości będą reprezentantami kraju na najważniejszych imprezach sportowych w Polsce i na świecie – mówi Miłosz Haber, organizator zawodów. W poprzedniej edycji turnieju wystartowało blisko 320 sportowców z 28 klubów z Polski i z Czech. Organizatorzy liczą na to, że w tym roku uda się pobić rekord. – Do wtorku cały czas przyjmujemy zgłoszenia. Trudno w tym momencie powiedzieć, ilu zawodników wystąpi, wierzymy, że pobijemy rekord. Swoją obecność potwierdziły kluby z całej Polski, kluby z Czech, czekamy na informację od klubów niemieckich. Ponownie przyjadą do nas również górale – zapowiada Miłosz Haber. 

Jak co roku organizatorzy zapraszają wszystkie ekipy na wspólny trening w piątek 12 września w godz. 18:00 – 20:00. Odbędzie się on w hali sportowej przy ul. Piastowskiej w Żarowie. Postaramy się, aby Państwa pobyt w Żarowie dostarczył wiele niezapomnianych emocji sportowych i aby nasz turniej był chętnie odwiedzany przez wszystkich Sympatyków judo – dodaje Miłosz Haber

„Świdnica Fakty” objęło wydarzenie patronatem medialnym.