Zapisz się na warsztaty linorytu (FOTO)

419

Fundacja Inicjatywa B otwierają tymczasową pracownię linorytu w Żarowie, przy wsparciu studentek z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Artystyczny blok warsztatowy rozpocznie się krótkim wprowadzeniem do technik graficznych, w ramach którego omówimy charakterystyczne cechy i „naturę” linorytu. W części wykładowej, przekażemy uczestnikom warsztatów wskazówki w jaki sposób stworzyć odpowiedni projekt, omówimy także na przykładzie slajdów multimedialnych, poszczególne etapy pracy – tłumaczy Tomasz Nycz.

Przed rozpoczęciem zajęć, uczestnicy porozmawiają o planach projektowych wszystkich zapisanych warsztatowiczów. Portret ? Ulubione zwierzątko, pejzaż z wakacji ? – Wszystko jest dozwolone. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórców, którzy powinni przynieść ze sobą kilka gotowych, przygotowanych wcześniej szkiców – które dopracowane zostaną pod okiem studentek z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pracę rozpoczniemy od narysowania swojego pomysłu na kartce i przeniesienia go na matrycę. Kolejnym etapem będzie wydrążanie projektu w matrycy… Etapem końcowym będzie odbijanie grafik na papierze za pomocą łyżki. Po warsztatach, każdy uczestnik otrzyma kilka własnoręcznie zrobionych odbitek oraz, własną autorską matrycę do wykorzystania na własne potrzeby – opowiada Tomasz Nycz.

Warsztaty linorytu dedykowany jest dla grupy liczącej do 10 osób (bez ograniczeń wiekowych). Udział w warsztacie możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału drogą e-mailową. Aby uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach wystarczy wysłać wiadomość zawierającą imię, nazwisko, wiek i numer telefonu na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgodna na udział od rodziców lub opiekunów prawnych.

Zajęcia praktyczne poprowadzą na zaproszenie Fundacji Inicjatywa B: Beata Kępa – studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Grafiki. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową i fotografią oraz Paulina Figura – studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Inicjatywy B oraz na wydarzeniu na Facebooku.

FOTO: Beata Kępa