Zamiast remontu dokonał kradzieży

605

Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może 42-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez świdnickich policjantów, który podejrzany jest o kradzież aparatu cyfrowego oraz młota udarowego. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na podstawie materiałów operacyjnych do sprawy ustalili i zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że w kwietniu dokonał kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Mieszkanka Świdnicy, w kwietniu powierzyła klucze od swojego mieszkania 42-letniemu mężczyźnie poleconemu przez znajomą, który miał wykonać w jej mieszkaniu prace remontowe.  Sama zaś wyjechała na urlop. 42–latek wykorzystując nieobecność właścicielki domu, remontu nie wykonał ale… dokonał kradzieży aparatu cyfrowego oraz młota udarowego.  Swoim zachowaniem naraził pokrzywdzoną na straty sięgające blisko 2 tysięcy złotych.
Sprzęty spieniężył w lombardach na terenie miasta, jednocześnie wprowadzając w błąd pracowników lombardów co do własności tych rzeczy.

Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za przestępstwa, których się dopuścił  grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.