Ząbczyk nowym kandydatem

543

Coraz ciekawiej zaczyna wyglądać scena polityczna przed zbliżającymi się wyborami. W szranki z Alicją Synowską, Wojciechem Murdzkiem, Beatą Moskal–Słaniewską i Robertem Garsteckim stanie Rafał Ząbczyk, współzałożyciel Świdnickiego Forum Rozwoju.

Wczoraj członkowie stowarzyszenia podjęli decyzję o udzieleniu mu rekomendacji. – Cieszę się z udzielonego poparcia i na pewno wszyscy razem zrobimy wszystko, aby dotrzeć z naszym programem do jak największej ilości mieszkańców. Średnio nas interesują kanapowe dyskusje przy stołach, wolimy rozmawiać z mieszkańcami Świdnicy, spotykając ich na ulicy i w domach – mówi Rafał Ząbczyk. Dla nas mieszkaniec Świdnicy to nie liczba w magistrackim komputerze. Naszym celem jest oddanie znacznej części władzy i wolności w ręce mieszkańców. Dlatego walczyliśmy o budżet obywatelski i dlatego chcemy obniżyć miejskie podatki – dodaje Ząbczyk.

Rafał Ząbczyk zmierzy się zatem w walce o stanowisko z byłą koleżanką z Platformy Obywatelskiej Alicją Synowską. Byłą, ponieważ Rafał Ząbczyk do połowy lutego również należał do Platformy Obywatelskiej. Stanie również do boju z radną Beatą Moskal-Słaniewską, która jesienią ubiegłego roku oskarżyła go o nieodpowiednie piastowanie funkcji dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej w Świdnicy.