Z planu filmowego

434

Przed nami jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesieni – „Miasto 44” Jana Komasy. W telewizji publicznej oglądamy specjalne odcinki świetnego serialu „Czas Honoru: Powstanie”. Przy realizacji obu mieliśmy pewien ciekawy, świdnicki akcent – przy obu filmach pracował Tomasz Pietrzyk, świdnicki reporter. 

W imieniu Galerii Świdnickiej i Cinema 3D zapraszamy serdecznie na wernisaż fotografii Tomasz Pietrzyka „Powstanie 44” – reportaż z planów filmowych „Miasta 44” i „Czasu Honoru: Powstanie”. – Już 19 września 2014 godz. 17.00 w holu Cinema 3D, Świdnica, ul. Westerplatte 29 będziemy mogli podziwiać przepiękne prace Tomasza, przygotowane w dużych formatach. Autor opowie o tym, jak trafił i co przeżył na filmowym planie – zapowiada Beata Moskal-Słaniewska, specjalista ds. marketingu w Galerii Świdnickiej.

Tomasz Pietrzyk to dziennikarz, fotoreporter, który od wielu lat dokumentuje współczesną historię naszego miasta i regionu. Ma na swoim koncie kilka wystaw, pokazywanych w kraju i za granicą, jego zdjęcia były publikowane w największych krajowych dziennikach i tygodnikach. W sierpniu tego roku na zaproszenie producenta Miasta 44 Akson Studio dokumentował prapremierę „Miasta 44” na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

19 sierpnia 2014 to jednocześnie dzień premiery filmu Jana Komasy „Miasto 44”, który obejrzeć można w Cinema 3d  m.in. o godz. 17.45 i 20.30.