Wrócili pełni wrażeń

388

Grupa 10 gimnazjalistów w ramach nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe spędziła dwa niesamowite tygodnie w Niemczech w towarzystwie młodzieży z Francji i Niemiec. Park linowy, wizyta w schronisku dla fok, plażowanie, wycieczki rowerowe i wiele innych atrakcji sprawiły, że wyjazd ten na długo pozostanie w ich pamięci.

– Najbardziej podobało nam się to, że mogliśmy poznać ciekawych ludzi z innych krajów, nauczyć się niektórych zwrotów w języku niemieckim i francuskim, sprawdzić nasze umiejętności językowe – przyznają uczestnicy kolonii. Największą atrakcją dla młodzieży z żarowskiego gimnazjum okazały się przeprawy kajakami i promem, wizyta w Bremen, zwiedzanie schroniska dla fok i wielkiej stoczni, gdzie powstają ekskluzywne statki rejsowe. – Bardzo podobało mi się również w parku linowym. Nigdy wcześniej nie byłem w takim miejscu, a zabawa była przednia. No i plażowanie nad Morzem Północnym czy nad pięknymi jeziorami, albo bieg na orientację w terenie – to był świetny czas! – opowiada Konrad Skóra. – Muszę przyznać, że opłacało się uczyć, pilnować obowiązków szkolnych przez cały rok, żeby wakacje spędzić na takiej udanej kolonii. Atmosfera panująca w ośrodku i między nami była bardzo przyjazna, wszyscy nawzajem się szanowali. Było cudownie! ” – dodaje Paulina Zajko-Ignatowicz.

Wieczorne godziny wypełnione były rozgrywkami w bilarda, koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Grupa z Polski wiodła prym w rozgrywkach piłki siatkowej, grupa z Francji w piłce nożnej a z Niemiec w kajakarstwie. – Bardzo miło spędziliśmy te dwa tygodnie i nie brakowało nam rozrywki – podsumowuje Lidia Kalandyk.

– W imieniu swoim i wszystkich uczestników kolonii, chciałam podziękować panu burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za to, że nas szczególnie nagrodził, za nasze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe – mówi Wiktoria Wawrzyniak. – Dzięki temu mogliśmy zwiedzić inne państwo, zobaczyć piękne okolice, poznać rówieśników z Niemiec i Francji. Podziękowania należą się również stowarzyszeniu Plus Europa, naszej wspaniałej pani dyrektor Helenie Słowik i kochanej pani Izabeli Osieckiej, która opiekowała się nami na kolonii.