Więzienie za znęcanie się nad dziećmi

411

Nadużywała alkoholu, a potem biła swoje dzieci, poniżała i w środku nocy wyrzucała z domu. Zamieniła ich życie w koszmar, zamknięty w czterech ścianach mieszkania. Gdy zdesperowana córka kobiety usiłowała popełnić samobójstwo, wyrodna matka trafiła za kratki. Sąd Rejonowy w Świdnicy skazał właśnie żarowiankę na 2 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Grażyna K. z Żarowa została oskarżona o to, że przez sześć lat znęcała się nad trójką swoich dzieci, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Do przemocy dochodziło zawsze wtedy, gdy wypiła. Wówczas biła swoje dzieci, poniżała, obrzucała wyzwiskami, a nawet w środku nocy wyrzucała z domu. Swoim dzieciom zamiast domowego ciepła urządziła prawdziwe piekło. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że przez sześć lat za drzwiami ich mieszkania rozgrywał się dramat, o którym nikt nie wiedział. Dzieci się nie skarżyły, a pytane przez pracowników socjalnych o matkę, zawsze jej broniły. Nigdy nie powiedziały przeciwko niej ani słowa. Kobietę wielokrotnie kierowano na leczenie odwykowe, ale nigdy na nie trafiła.

Sprawa wyszła na jaw w sierpniu ubiegłego roku. Dzieci przerwały milczenie, gdy córka nie wytrzymała psychicznie i podżegana przez matkę targnęła się na swoje życie.