Wielka Rapsodia Świdnicka już po raz drugi

636

Mielzky, Modulators i Zgas wystąpią w Świdnicy. Wydarzenie przedstawiające współczesną kulturę hip-hop, której jednym z najważniejszych elementów jest bitwa freestyle, w tym roku potrwa dwa dni. Wielka Rapsodia Świdnicka odbędzie o godz. 18.00 w Klubie Bolko 30 i 31 stycznia.

To już druga edycja wydarzenia kulturalnego łączącej kulturę hip-hopu z historycznym dziedzictwem miasta. O inspiracji tradycją świadczy chociażby sama nazwa imprezy nawiązująca do książki W.J. Grabskiego „Rapsodia Świdnicka”, opisującej XIV-wieczną fabularyzowaną historię mieszkańców Księstwa Świdnickiego. Artystyczny projekt prezentuje współczesną scenę polskiej kultury hip-hopowej. Wydarzenie będzie trwało, aż dwa dni. Piątek, 30 stycznia impreza rozpocznie się scratch sesją. Będzie to okazja obejrzenia truntablistów prezentujących swoje umiejętności tworzenia bitów i scratchy na gramofonie. Kolejne elementy tego wieczoru to pokazy tańca grup ze Świdnicy, Świebodzic i Wrocławia oraz showcase DJ’ów zaproszonych przez Slime’a – mistrza Polski turntablistów. Na zakończenie tego dnia wystąpią Modulators – grupa DJ’ska pod wodzą Eproma, której album „Insert Coin” wydany przez Asfalt Records określona została podróżą do lat 90-tych, gdzie scratche były na porządku dziennym i znajdowały się w każdym szanującym się kawałku hip hopowym. Sobota, 31 stycznia to przede wszystkimi bitwa freestyle’owa Eliminacje do niej odbędą się o godz. 17.00. W bitwie mogą uczestniczyć osoby zainteresowane, które wcześniej dokonały rejestracji mailowej. Główna nagroda dla zwycięzcy bitwy to 500 zł. W roli headlinera wystąpi Mielzky, a w przerwach między kolejnymi etapami bitwy będzie można zobaczyć występy Zgas-a – dwukrotnego Mistrza Polski Beatboxu. Zgas zasiądzie również w jury bitwy, gdzie towarzyszyć mu będzie Madział – świdnicki hip-hopowiec, uczestnik Wielkiej Bitwy Warszawskiej i Wojny o Wawel. Podkłady muzyczne zagra na żywo zespół Aplaindygo. Przewidziano też open mic przed rozpoczęciem i po zakończeniu bitwy.

Bilety dwudniowe w cenie 20 zł (od 30 stycznie – 30 zł) można kupić w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz sieci Ticketpro (m.in. on-line, sklepy Empik, Mediamarkt i inne). Ilość biletów ograniczona do 250 sztuk. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia (m.in. zapisy do bitwy) można znaleźć na stronie organizatora – Świdnickiego Ośrodka Kultury – www.sok.com.pl/rapsodia2/