Więcej pieniędzy na sport

430

Blisko 200 tysięcy złotych powędruje w tym roku do żarowskich klubów sportowych. W porównaniu do 2014 roku tegoroczna pula środków finansowych przeznaczona na działalność sportową została zwiększona o ponad 20 tysięcy złotych.

Pieniądze dla klubów sportowych przeznaczył burmistrz Leszek Michalak w ramach ogłoszonego konkursu dla wszystkich klubów sportowych z terenu gminy Żarów. Najwięcej, bo aż 95 tysięcy złotych, tradycyjnie otrzymał Klub Sportowy „Zjednoczeni Żarów”. – Dziękujemy za tegoroczne wyróżnienie, bo rzeczywiście tych pieniędzy jest zdecydowanie więcej. Ten rok to przede wszystkim dalsza praca z młodzieżą, liczne treningi i zawody, wyjazdy oraz szkolenia. Teraz naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie się w czwartej lidze. Jesteśmy wysoko w tabeli i tego będziemy dalej pilnować. W imieniu wszystkich sportowców naszego klubu składam serdeczne podziękowania burmistrzowi Żarowa za dotrzymanie słowa. Stadion sportowy został w końcu ogrodzony i pojawiły się tam nowe trybuny sportowe. Nie jest to jeszcze koniec prac, które czekają nasz żarowski obiekt sportowy. Kolejne zmiany mają pojawić się tuż przed pierwszym meczem – mówił podczas podpisania umowy na dofinansowanie działalności klubu „Zjednoczeni Żarów” prezes Jacek Kaletowski.

Pieniądze na realizację zadań otrzymało dwanaście klubów sportowych: „Błyskawica Kalno”, „Zieloni” Mrowiny, „Zryw” Łażany, „Wierzbianka” Wierzbna i „Judoka” Imbramowice, a z Żarowa „Zjednoczeni Żarów”, „Głęboka Purpura”, TKKF „Chemik”, „Goniec”, „Piast 2008”, „Harcek” i „Volley”. – To bardzo ważny zastrzyk finansowy dla naszego klubu. Pieniądze pozwolą nam w dalszym ciągu szkolić młodzież. Dzięki temu sportowcy, w sezonie letnim wyjadą na dobrze zorganizowany obóz kondycyjny. W tej chwili klub się rozrasta i walczymy o trzecie miejsce w naszej grupie. Oczywiście kładziemy duży nacisk na to, żeby młodzież uczęszczała na zajęcia i brała w nich aktywny udział – podkreślał Andrzej Borowski, prezes klubu sportowego „Volley” Żarów.

Ogółem zadania z zakresu sportu i kultury fizycznej na ten rok zamykają się kwotą 190 tysięcy złotych. – Co roku środki finansowe przekazywane na rzecz klubów sportowych są większe. I to cieszy nas koordynatorów tych działań, ale przede wszystkim cieszy samych sportowców. Jeżeli chodzi o działalność naszego klubu, w tym roku planujemy uczestniczyć w mistrzostwach Polski mężczyzn i kobiet amatorów. Przed nami także organizacja ośmiu turniejów koszykówki i siatkówki dla młodzieży – zaznaczał Kazimierz Bordulak, przewodniczący Rady Sportu i prezes TKKF „Chemik” Żarów.