Weekend pod paragrafem (FOTO)

411

8 nietrzeźwych kierowców, trzech złodziei części samochodowych oraz wandala dewastującego znak drogowy zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze służb mundurowych powiatu świdnickiego.

W miniony weekend policja zatrzymała aż 8 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistką okazała się 60-letnia kobieta, zatrzymana w piątek 3 lipca o godz.19.50. – Patrol zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej w Świebodzicach samochód prowadzony przez mieszkankę tego miasta. Kobieta została zbadana alkomatem, który wykazał ponad 2,66 promila alkoholi we krwi – informuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Tego samego dnia, w Żarowie funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 24 do 29 lat, którzy kradli części ze stojącego na jednym z parkingów samochodu osobowego. – Pojazd stał tam już od pewnego czasu i był bez kół – informuje Magdalena Ząbek. – Udało się odzyskać zdemontowane części, a mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje oficer prasowy.

W niedzielę 5 lipca około godz. 1.25 w nocy operator monitoringu wizyjnego przy skrzyżowaniu ul. Łukowej z Aleją Niepodległości w Świdnicy zauważył,jak dwóch młodzieńców niszczy usytuowany znak drogowy. – Sprawcy po chwili uciekli w ulicę Różaną. Ruszyli za nimi funkcjonariusze Straży Miejskiej, lecz nie udało się ich zlokalizować – informuje Marek Fiłonowicz ze świdnickiej Straży Miejskiej. – Strażnicy wyprostowali znak, gdyż stanowił on zagrożenie dla wjeżdżających w ulicę Łukową. Po około 30 minutach operator monitoringu rozpoznał jednego z wandali, spacerującego ulicą Budowlaną. Mężczyznę udało się ująć – dodaje. Za to wykroczenie wandal został ukarany mandatem karnym w wys. 200 zł., lecz to nie wszystko bo jeżeli zarządca drogi stwierdzi ,że znak został trwale uszkodzony to sprawca będzie musiał dodatkowo ponieść koszty jego naprawy.

FOTO:Straż Miejska