Wczasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

103

Kierowca Hondy wsiadł za kierownicę, mając blisko 3,5 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go funkcjonariusz Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Funkcjonariusz zabrał 31-latkowi kluczyki uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Do zdarzenia doszło 27 listopada br. po godzinie 14:00 w Świdnicy. Funkcjonariusz w czasie wolnym, jadąc swoim autem, zauważył kierującego, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może być  nietrzeźwy.

Zachowanie kierującego było na tyle niepokojące, że policjant postanowił interweniować. Kiedy mężczyzna zatrzymał się na parkingu jednej ze stacji benzynowych funkcjonariusz podszedł do kierowcy od którego wyczuł woń alkoholu. Podejrzewając, że kierowca auta jest nietrzeźwy, zabrał mu kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego KPP w Świdnicy.
Skierowani na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.
Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.