Wakacyjne wycieczki po Świdnicy

280

Urząd Miejski w Świdnicy zaprasza serdecznie dzieci w wieku od 5 do10 lat, wraz z rodzicami, na bezpłatne spacery po mieście, czyli kolejny cykl wakacyjnych wycieczek „Z Mamą i Tatą odkrywam Świdnicę”. Na uczestników czeka wiele niespodzianek i tajemnic do odkrycia oraz mnóstwo ciekawych opowieści. Spotkanie z przewodnikami w wakacyjne soboty o godz. 11.00 na świdnickim Rynku przy fontannie z Neptunem.

Harmonogram wycieczek:

29 lipca – godz. 11.00
O tresowanej kawce i smoku, co mieszał w piwnicy, o królu zwanym Ślepym – czyli legendy Świdnicy – spacer z przewodnikiem szlakiem legend świdnickich.

5 sierpnia – godz. 11.00
Mury, baszty, kamienice, czyli jak budowano Świdnicę? – zajęcia w Muzeum Dawnego Kupiectwa połączone z warsztatami artystycznymi.

12 sierpnia – godz. 11.00
Opowieści starych drzew – spacer przyrodniczy po parku.

19 sierpnia – godz. 11.00
To jest cud architektury, wart jest złota całe góry! – zwiedzanie Kościoła Pokoju z przewodnikiem oraz warsztaty artystyczne.

26 sierpnia – godz. 19.30
Strach ma wielkie oczy! – niezwykła wycieczka wieczorna.

Zapraszamy także na grę miejską dla dorosłych, która odbędzie się w ramach projektu miejskiego „Poznaj Świdnicę z przewodnikiem” w najbliższą niedzielę, 30 lipca o godz. 16.00 (spotkanie pod fontanną z Neptunem w Rynku). Przygotowano dla Państwa kilka zadań dotyczących staromiejskich kamienic. W grze można brać udział pojedynczo lub w grupach (3 – 4 osobowych). Podczas wspólnej zabawy spróbujemy zobaczyć to, co często bywa „niewidzialne”, czyli piękno zachowanych detali architektonicznych Świdnicy (kamiennych rzeźb, żelaznych krat, stolarki okiennej i drzwiowej). Udział w grze jest bezpłatny.

UM Świdnica