Wakacje w MDK-u pełne wrażeń! (FOTO)

341

Gry i zabawy, warsztaty tematyczne i wycieczki turystyczne, a także gra miejska i konkurencje sportowe – dzieciaki na turnusach półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy nie mają czasu na nudę!

IV Turnus Półkolonii rozpoczął się 17 lipca. Dzieci i młodzież przez cały tydzień uczestniczyli w różnego rodzaju aktywnościach – brali udział w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, grze miejskiej, a także w konkurencjach sportowych.
W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach modelarskich, plastycznych i z robotyki. Doskonalili oni swoje zdolności pod czujnym okiem Arkadiusza Walerowicza, Joanny Waksmundzkiej i Zbigniewa Brożbara. We wtorek podopieczni MDK pojechali do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc się i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie aquaparku, w których uczestnicy półkolonii aktywnie brali udział. W środę została zorganizowana gra miejska. Koloniści zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie znaleźć jak najwięcej zwierząt w Świdnicy. Najbardziej punktowane były zwierzęta kamienne lub metalowe. Po powrocie do MDK-u został zorganizowany turniej modeli rzucanych z ręki. W czwartek dzieci znowu pojechały na wycieczkę, tym razem punktem docelowym był Zamek Rogowiec. Natomiast w piątek została przeprowadzona na OSIR-ze olimpiada sportowa dla wszystkich uczestników.

Piąty Turnus rozpoczął się dzisiaj.

MDK Świdnica