Kurtyny wodne znów w rynku

579

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w najbliższych dniach temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 33°C do 36°C.

W trakcie gorących, letnich dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, co może prowadzić do udaru cieplnego, a nawet śmierci. Upały są szczególnie groźne dla osób starszych oraz małych dzieci, ale każdy z nas, jeśli odpowiednio nie zadba o swoje bezpieczeństwo, również może się stać jedną z ich ofiar. Dlatego powinniśmy unikać wychodzenia z domu, szczególnie w godzinach od 10-11 do około 15-16, kiedy upał doskwiera najmocniej. Pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu, przed wyjściem na słońce, szczególnie w upalny dzień, posmarować ciało kremem z odpowiednim filtrem UVA.

Aby pomóc choć w niewielkim stopniu w przetrwaniu przez falę nadchodzących upałów Ochotnicza Straż Pożarna ustawi na świdnickim Rynku dwie kurtyny wodne. Pojawią się one już dzisiaj i pozostaną tam aż do do końca prognozowanych wysokich temperatur. Kurtyny będą uruchamiane w godzinach od 12.00 do 16.00.

foto: UM Świdnica